Chirurgia plastyczna dla panów

Chirurgia plastyczna dla panów

Chirurgia plastyczna dla panów: przeszłością są czasy, kiedy chirurgia plastyczna była zarezerwowana wyłącznie dla kobiet. Atrakcyjny wygląd, wysportowana sylwetka, czysta cera to wymogi współczesnego świata wobec mężczyzn. Chirurgia plastyczna dla panów: panowie również mają problemy z cerą, nadwagą, łysieniem, niechcianymi zmianami skórnymi na ciele, bliznami po wypadkach. Bywają niezadowoleni z kształtu nosa, uszu, czy podbródka. Już 20% mężczyzn korzysta z oferty chirurgii plastycznej. Oferta chirurgii plastycznej dla mężczyzn jest coraz bogatsza i dostosowana do zmieniających się potrzeb klientów.

Dla szczupłej sylwetki

Problemy z wagą w równym stopniu dotyczą kobiet i mężczyzn. Nadwaga jest najczęściej spowodowana siedzącym trybem życia, złą dietą oraz niektórymi chorobami. Wiele osób próbuje różnych diet, a waga nie spada. Zdarzają się sytuacje, że uda się zrzucić zbędne kilogramy, ale pozostanie nieestetyczna pamiątka w postaci fałdów skóry. W obu przypadkach panom może pomóc Chirurgia plastyczna 24.

Dzięki liposukcji można się pozbyć tłuszczu z brzucha, podbródka, talii, bioder i klatki piersiowej. Usuwany tłuszcz może być przeszczepiany w inne miejsca ciała i w ten sposób ukształtować nową sylwetkę. Po operacji liposukcji pacjent dostaje specjalny kombinezon uciskowy, który przyśpiesza gojenie. Kombinezon należy nosić przez 3-4 tygodnie. Dlatego najlepszym momentem na operację jest okres jesienno-zimowy. Szczuplejszym ciałem można się chwalić po 3 miesiącach od zabiegu.

Odmłodzenie twarzy

Zmęczenie, stres, wiek, nałogi, zmiany skórne sprawiają, że twarz mężczyzny zmienia się w niepożądanym kierunku. Defekty i różne niedoskonałości mogą powodować kompleksy. Chirurgia plastyczna mężczyzn nie ma ograniczeń wiekowych – o  młodzieńczy wygląd twarzy i samopoczucie można zadbać w każdym wieku.

Przerost sutka u mężczyzn – wstydliwy problem

Chirurgia plastyczna dla panów
Chirurgia plastyczna dla panów

Jędrne piersi to cecha wyglądu kobiety. Mężczyzna powinien mieć płaską klatkę. Jednak natura obdarzyła niektórych panów niechcianym prezentem w postaci przyrostu sutka – ginekomastii. Inaczej mówiąc to  powiększenie się sutka i rozrost tkanki gruczołowej, tłuszczowej i włóknistej piersi u mężczyzn. Jest zaburzeniem hormonalnym, ale może być także efektem otyłości i zażywania niektórych leków. Chirurgia plastyczna może pomóc w tej sytuacji – usuwa się  nadmiar tkanki i kształtuje piersi i sutki tak, aby wyglądały estetycznie. 

Bujne i zdrowe włosy

Łysienie to wielki problem mężczyzn. Dotyka panów w różnym wieku i  z wielu powodów. Obniża samoocenę. Różnorodne kosmetyki i suplementy diety zazwyczaj są zawodne. Chirurgia plastyczna oferuje przeszczep włosów – umożliwiający uzupełnienie ubytków powstałych w wyniku łysienia. Polega na pobraniu fragmentu owłosionej skóry głowy i wszczepieniu jej w okolice bezwłosą. Lekarz może też pobrać pojedyncze zespoły mieszkowe. Cena zabiegu jest uzależniona jest  od liczby przeszczepionych punktów – mikrograftów. Im większe braki w naturalnym owłosieniu, tym więcej takich punktów należy przeszczepić i wyższa cena zabiegu. Nowoczesne leczenie łysienia pozwala na przeszczep włosów można  bez użycia skalpela – metodą FUE.  Najlepiej go wykonać po pojawieniu się pierwszych oznak łysienia. Musi minąć trochę czasu od zabiegu zanim w przeszczepione mieszki zamienią się w wymarzoną, bujną czuprynę.  Efekt jest gwarantowany i warto na niego poczekać kilka tygodni od przeszczepu. Z każdym tygodniem widać różnicę i skóra głowy wygląda coraz lepiej.

Umięśnione nogi

Nieprawdą jest, że tylko kobiety są niezadowolone ze swoich nóg.  Panowie też mają zastrzeżenia. Decydują się na szczepienie silikonowych wkładek w pośladki, co poprawia muskulaturę nóg i pośladków.  Zanika asymetria pomiędzy kończynami dolnymi. Jest to zabieg popularny wśród mężczyzn, ponieważ efektem są naturalnie wyglądające i umięśnione nogi.  

Operacja nosa i powiek

To jeden z najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej.  Panowie zwykle nie oczekują całkowitej zmiany wyglądu nosa, tylko na korekty. Nie chcą zaburzać naturalnego wyglądu swojej twarzy. Mężczyźni decydują się także na podniesienie powiek, które poprawia i odmładza wygląd twarzy. 

Grupy zawodowe najczęściej korzystające z zabiegów chirurgii plastycznej

Motywacją do skorzystania z chirurgii plastycznej w przypadku panów jest najczęściej kariera zawodowa oraz zaimponowanie kobietom.  W zawodach, w których praca opiera się na kontakcie z drugim człowiekiem zadbany wygląd to podstawa. Na zabiegi chirurgii plastycznej decydują się najczęściej: aktorzy, muzycy, bankowcy, dziennikarze, lekarze, politycy, modele, managerowie dużych koncernów, członkowie rad nadzorczych.

Korzystanie przez mężczyzn z chirurgii plastycznej przestało być tematem tabu i powodem do wstydu. Stało się jednym z wymogów codziennego życia. W wielu grupach towarzyskich i kręgach zawodowych korzystanie z chirurgii plastycznej jest przejawem dbania o swój wygląd i  o dobrą pozycję w swoim otoczeniu. Najważniejszą kwestią jest wybór doświadczonej kliniki, która cechuje się dużym bezpieczeństwem operacji plastycznych.