Co powinniśmy wiedzieć przed zrobieniem pierwszego tatuażu?

Co powinniśmy wiedzieć przed zrobieniem pierwszego tatuażu?

Co powinniśmy wiedzieć przed zrobieniem pierwszego tatuażu? Tatuaże znów są bardzo modne. Na ulicach widzimy tłumy osób, których ciała ozdabiają właśnie tatuaże. Musimy przyznać, że wygląda to naprawdę ciekawie. Osoby mające tatuaż wyglądają inaczej i wyróżniają się z tłumu. Dla większości osób jest to zaleta. Nikt nie lubi być nudnym. Gdy także my zapragnęliśmy zrobić sobie swój pierwszy tatuaż, to powinniśmy w pierwszej kolejności wybrać odpowiednie studio tatuażu i dowiedzieć się co powinniśmy o tym wszystkim wiedzieć.

Wybór wzoru tatuażu

salony tatuażu
salony tatuażu

Na pewno najistotniejszy jest wybór wzoru tatuażu. Gdy już wiemy, że rzeczywiście jesteśmy gotowi zgłosić się do studia tatuażu i zrobić swój pierwszy tatuaż https://www.najjj.pl/studio-tatuazu-jak-wybrac-najlepsze/, to musimy wiedzieć co to ma być. Jaki wzór chcemy sobie zrobić oraz gdzie tatuaż chcemy mieć. Możemy zainspirować się wzorami, które znajdziemy w sieci. Pamiętajmy jednak, że jeden do jednego nie powinniśmy wykonywać tatuażu. Jest to plagiat czyjejś pracy. Dobry artysta tatuażu zaproponuje nam oczywiście jakiś wzór. Jednak najważniejsze jest to, aby tatuaż, który chcemy sobie zrobić coś dla nas oznaczał. Może to być ważny dla nas symbol, ważna data czy też nawet portret bliskiej nam rodziny.

Chcemy przecież tatuażem się w przyszłości chwalić, a nie go zakrywać. Gdy już wiemy mniej więcej jaki wzór chcemy mieć na swoim ciele, to powinniśmy się wybrać miejsce. Tatuaże wyglądają przepięknie w różnych miejscach. Od nas zależy czy chcemy tatuaż mieć w miejscu raczej niewidocznym czy też w takim, jak na przykład przedramię, które krótko ukryć wiosną czy też latem. Będąc na tym etapie możemy już rozpocząć poszukiwania odpowiednio studia tatuażu.

Na co zwrócić uwagę wybierając studio tatuażu?

Gdy mieszkamy w średnim lub dużym mieście to mamy ogromny wybór studiów tatuażu. Jedne z nich mają lepszą renomę, a inne gorszą. Najlepiej do danego studia tatuażu https://www.luckyseven.pl/ trafić z polecenia. Jednak gdy nie mamy takiej możliwości, to możemy poszukać samodzielnie dobrego miejsca. W sieci powinniśmy prześledzić artystów pracujących w danym studio tatuażu oraz zapoznać się z ich pracami. Każdy artysta wykonuje prace innymi technikami.

W pierwszej kolejności przekonajmy się, że dana technika na pewno nam odpowiada oraz nam się podoba. W ten sposób możemy wybrać danego artystę. Później powinniśmy się zapoznać z opiniami o danej osobie. Jeśli jego klienci są zadowoleni i co najważniejsze wracają do tatuatora to jest to dobry znak. Śmiało możemy oddać się w ręce tego artysty. Na pewno na swój termin musimy poczekać. Czasami czas oczekiwania to nawet kilka miesięcy. Otrzymując tak odległy termin jesteśmy już na pewno przekonani o tym, że dane studio tatuażu będzie dobrym wyborem.

Wizyta w studio

Co powinniśmy wiedzieć przed zrobieniem pierwszego tatuażu?
Co powinniśmy wiedzieć przed zrobieniem pierwszego tatuażu?

Do danego studia tatuażu musimy się udać w wyznaczonym terminie. Na pewno w tym dniu oraz przez kolejny tydzień nie powinniśmy pić alkoholu. Jest to bardzo ważne. W zależności od miejsca, w którym będzie wykonywany tatuaż powinniśmy dokonać depilacji oraz najlepiej peelingu. W ten sposób skóra jest odpowiednio przygotowana.

Oczywiście tatuator także przygotowuje skórę przed rozpoczęciem tatuowania. Później tatuator odbija nasz tatuaż za pomocą kalki już w docelowe miejsce. Musimy zerknąć czy miejsce, jego ustawienie oraz wielkość nam odpowiadają. Jeśli tak, to tatuator przechodzi do tatuowania. Musimy się liczyć z tym, że wykonywanie tatuażu może boleć. Jest to jak najbardziej sprawa indywidualna. Każdy z nas ma inną odporność na ból. Jednak jednocześnie musimy zaznaczyć, że miejsca zlokalizowane przy kościach są znacznie bardziej bolesne. Jednak przetrwamy nie bójmy się.  Na pewno po zakończeniu tatuowania zapomnimy już o towarzyszącym bólu. Efekt będzie piorunujący. W momencie zapomnimy o bólu.

Odpowiednia pielęgnacja

Po wykonaniu tatuażu w studio tatuażu, tatuator wykona nam opatrunek. Opatrunek najczęściej nosimy kilka dni do tygodnia. Później opatrunek należy zdjąć i postępować zgodnie ze wszelkimi zasadami pielęgnacyjnymi. Najczęściej w studio tatuażu możemy zakupić żel, sprawy czy też balsam pielęgnujący. Należy tym środkiem smarować tatuaż przez kilka tygodni. Dzięki temu nasz tatuaż będzie się szybko goił. Nie przeraź się gdy nasz tatuaż będzie bolał na początku, a później swędział. Jest to objaw tego, że się goi. Później będą się robiły strupki. Pod żadnym pozorem nie wolno nam ich odrywać. Możemy uszkodzić tatuaż. Wszystko samo zejdzie, a nam pozostanie jedynie chwalenie się swoją dziarą. 

Przez miesiąc od wykonania tatuażu nie powinniśmy naciągać skóry w miejscu wytatuowanym oraz nie wolno nam się opalać. Mogłoby dojść do zakażenia. To już na pewno nie są jakieś przelewki. Bądźmy rozważni. Jednak gdy wybierzemy dobre studio tatuażu, to na pewno będziemy zadowoleni oraz zostaną nam raz jeszcze te wszystkie najważniejsze informacje przekazane. Nie obawiajmy się tego. Z tatuażami jest jeszcze jeden mały problem. Otóż gdy zrobimy jeden, to będziemy chcieli więcej i więcej. U dziewięćdziesięciu procent osób na jednym tatuażu się nie kończy. Tego możemy być pewni.