Dlaczego warto korzystać z usług biura rachunkowego?

Dlaczego warto korzystać z usług biura rachunkowego?

Dlaczego warto korzystać z usług biura rachunkowego? Wielu przedsiębiorców nie wykazuje chęci prowadzenia spraw biurowych. Choć są to ważne czynności, to jednak coraz częściej decydują się powierzyć te rzeczy wyspecjalizowanej firmie, mimo że wszystkie niedociągnięcia mogą zaważyć na przyszłości danego przedsiębiorstwa. Co gorsze, jeśli dojdzie do zaniedbywania terminów płatności czy nienależytego wypisywania faktur, firma nie będzie w stanie rzetelnie dotrzymywać umów z kontrahentami lecz także nie wywiąże się z obowiązków nakazanych prawem, m.in. wobec urzędu skarbowego i innych organów państwowych. Z tego też powodu należy dokładnie rozeznać rynek biur rachunkowych i wybrać takie, dzięki któremu przedsiębiorca zyska spokój i pewność, że w papierach będzie wszystko w porządku. Wybór odpowiedniego przedstawiciela niesie z sobą wiele korzyści z punktu widzenia prowadzenia biznesu.

Rozwój technologii

Dlaczego warto korzystać z usług biura rachunkowego?
Dlaczego warto korzystać z usług biura rachunkowego?

Dzięki temu klient otrzymuje możliwość skorzystania z internetowych systemów księgowych z poziomu każdego urządzenia mobilnego z dostępem do sieci. Coraz więcej aplikacji jest wyposażonych w zautomatyzowane rozwiązania, które wykorzystują np. chmurę faktur, prowadzoną przez licencjonowanych księgowych. Zapewnia ona wsparcie nie tylko księgowe, lecz także pełni rolę pośrednika z instytucjami podatkowymi. Oprócz tego możliwe jest zarządzanie wszystkimi dokumentami znajdującymi się w chmurze. Zrobienie zdjęcia dokumentu w wersji papierowej daje pewność, że w jednym momencie zostanie on zapisany, przesłany do kontrahenta, działu księgowego https://rachunkowebiuro.szczecin.pl, zostanie składnikiem jednolitego pliku kontrolnego oraz zostanie zarchiwizowany.

Nieograniczony dostęp do wiedzy

Korzystanie z usług biura rachunkowego https://www.ekb.szczecin.pl/ pozwala czerpać z wiedzy wyspecjalizowanych ekspertów, którzy pomogą rozwiązać wiele problemów. W każdej firmie zewnętrznej pracują prawnicy i doradcy podatkowi. Działa również punkt call center, gdzie można zasięgnąć szybkiej porady. Często spotyka się ekspertów dedykowanych, pracujących w jednej, wąskiej specjalizacji. Po tym właśnie można poznać dobre biuro, ponieważ nie opiera się tylko na jednym aspekcie działalności, tylko ciągle rozwija wachlarz swoich usług, z czego korzystają jego klienci. Ich kompleksowość polega nie tylko na pomocy w kwestiach rachunkowych, ale też na wsparciu w uruchomieniu działalności gospodarczej, w tym znalezienie źródeł dofinansowania czy uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń. Oprócz tego, przedsiębiorca zyskuje dostęp do całego pakietu usług dodatkowych, mniej lub bardziej związanych z głównym aspektem działania. Wśród nich wymienia się możliwość zakupu abonamentów na programy kadrowe, skorzystanie z ubezpieczeń medycznych czy usług kurierskich.

Ubezpieczenie przed ewentualnymi błędami

Przedsiębiorcy, przed skorzystaniem z usług księgowego https://rachunkowebiuro.szczecin.pl/uslugi/ z zewnątrz, żywią obawy, że narażają się na ryzyko ewentualnych niedociągnięć i nieprawnych działań, niekorzystnie wpływających na funkcjonowanie ich działalności. Jednak stawiając na usługi licencjonowanych biur rachunkowych, dochodzi do minimalizacji ryzyka. Rozporządzenie Ministra Finansów z 6. listopada 2014 roku głosi, iż przedsiębiorca, wykonujący działalność z zakresu prowadzenia ksiąg rachunkowych jest zobowiązany do wykupienia specjalnej polisy ubezpieczeniowej. Biorąc pod uwagę to rozwiązanie, za wszystkie błędy odpowiada wykonawca a nie klient. Niektóre podmioty starają się naciągnąć potencjalnego kontrahenta, pokazując mu polisę, której zakres w ogóle nie wiąże się z wymaganiami zawartymi w rozporządzeniu. Takie przedsiębiorstwa zwykle nie cieszą się dobrą renomą na rynku a przyciągają klienta tylko ze względu na dużo niższą cenę usług.

Zobacz również:

Doświadczone biuro rachunkowe kluczem do sukcesu każdej firmy

kursy księgowe Kraków i online
kursy księgowe Kraków i online

Biura rachunkowe i księgowe dysponują bogatą ofertą, przeznaczoną dla każdego rodzaju działalności. Po pomoc mogą zgłosić się duże firmy, będące na rynku od wielu lat a także osoby, które dopiero marzą o otwarciu własnego przedsiębiorstwa, nawet w skali mikro. Większość biur ma podpisane umowy z wieloma ekspertami, w taki sposób, aby ich oferta była jak najszersza i mogła objąć swoim zasięgiem wielu przedsiębiorców. Z tego powodu osoby prowadzące działalność obawiają się, że ich firmy będą traktowane po macoszemu a wszystkie siły będą rzucane na pomoc tym przedsiębiorstwom, które najwięcej płacą. Jednak z drugiej strony, każdy klient ma zapewnioną poradę w każdym aspekcie, jaki tylko jest w stanie obsłużyć biuro. Wiele przedsiębiorstw oferuje klientom usługi na poziomie internetu. W ten sposób użytkownik znajduje m.in. słowniczek pojęć czy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania. Dostęp do sieci i urządzenia mobilnego powoduje, że klient otrzymuje pełnię funkcjonalności danego systemu. Oprócz takiej formy kontaktu z doradcą ma zapewniony szybki dostęp do wszystkich dokumentów i faktur. Dzięki temu może w szybki sposób sprawdzić finanse swojej firmy i kwoty, jakie pozostają do zapłaty. Odbywa się to w formie kontroli, ponieważ obsługa biura rachunkowego wiąże się z bezpieczeństwem danych i poprawnością ich przetworzenia.