Najczęściej wykonywana procedura w salonach urody to botox na likwidację zmarszczek.

Najczęściej wykonywana procedura w salonach urody to botox na likwidację zmarszczek

Najczęściej wykonywana procedura w salonach urody to botox na likwidację zmarszczek. Walka ze zmarszczkami jest jednym z głównych zadań osoby, która chce zachować młodość i świeżość przez długi czas. Nowoczesne środki i metody kosmetologii medycznejoferują wiele sposobów walki ze zmarszczkami, od korekcji laserowej po chirurgię plastyczną. Ale jednym z najpopularniejszych, stosunkowo niedrogich i bezpiecznych sposobów korygowania jest botox – likwidacja zmarszczek w postaci zastrzyków.

Co to jest botox?

Jest to skrócona nazwa toksyny botulinowej – trucizny neuroparalitycznej, która w małych dawkach jest całkowicie bezpieczna dla ludzi. Jej działanie polega na miejscowym paraliżu mięśni twarzy, w wyniku, czego wyrównane są zarówno drobne linie, jak i głębokie fałdy skóry. W wyniku zastrzyków z botoksu twarz jest wygładzona i wygląda młodziej. Substancją czynną jest toksyna botulinowa typu A, wytwarzana przez bakterię Clostridium botulinum (laseczka jadu kiełbasianego). Ze względu na właściwość selektywnego blokowania impulsów nerwowych w mięśniach toksyna znalazła zastosowanie w medycynie do rozluźnienia napiętych mięśni, prawidłowej asymetrii. W przeszłości lwia część stosowania preparatów toksyny botulinowej została przejęta przez kosmetologię w celu skorygowania zmarszczek na różnych obszarach twarzy.

 

Wskazania do wykonania botoxu na likwidację zmarszczek

Botox nie wymaga zgody lekarza. Chęć klienta do poprawy wyglądu w przypadku głębokich zmarszczek na twarzy jest głównym wskazaniem do zabiegu. Ponadto za pomocą botoxu kosmetolodzy często eliminują problem zwiększonego pocenia się dłoni, stóp, pach i innych części ciała.

Ale głównymi obszarami do wstrzyknięcia są okolice twarzy:

   • Na czole między łukami brwiowymi
   • Zewnętrzne kąciki oczu (w celu usunięcia tzw. kurzych łapek)
   • Fałdy nosowo-wargowe
   • Kości policzkowe i policzki
   • Zmarszczki wokół ust
   • Linie marionetkowe
   • Poziome i poprzeczne zmarszczki na czole.

Najczęściej wykonywana procedura w salonach urody to botox na likwidację zmarszczekZmarszczki mimiczne są problemem prawie każdej osoby. Ludzkie emocje są bezpośrednio widoczne: kiedy porusza się brwiami, mruży oczy lub marszczy czoło, mięśnie twarzy są wprawiane w ruch. W tym momencie przenoszą zwiększony ładunek i stopniowo przekształcają się w fałdy i linie. Zmarszczki pojawiające się na skórze, nie dodają atrakcyjności twarzy. Z czasem stają się statyczne, to znaczy są widoczne nawet przy spokojnym wyrazie twarzy.

Ostatnie postępy w medycynie estetycznej pozwalają szybko wyeliminować niepotrzebne niedoskonałości skóry za pomocą botoksu likwidacja zmarszczek przynosi doskonałe efekty i pozwala uzyskać efekt gładkiej skóry we wstrzykiwanym obszarze. Często nie tylko kobiety po 35 roku życia, ale także młodsze uciekają się do tej procedury, ze względu na cechy strukturalne mięśnia twarzy, które mają wyraźny fałd między brwiami, powodując marszczenie brwi. Podniesienie brwi, górnych powiek, aby poprawić wygląd i uczynić twarz bardziej przyjazną i młodą, odbywa się również za pomocą zastrzyków z toksyny botulinowej.

Na czym polega procedura wstrzykiwania botoksu?

Kosmetolog doskonale zna cechy mięśni twarzy i w salonie medycyny estetycznej wstrzykuje botox na likwidację zmarszczek podskórnie lub domięśniowo. Przed zabiegiem punkty wstrzyknięcia są uzgadniane z pacjentem i nanoszone za pomocą specjalnych znaczników. Następnie produkt jest wstrzykiwany bezpośrednio pod skórę lub do mięśni twarzy za pomocą cienkiej igły i strzykawki. Aby skorygować zmarszczki wokół ust, stosuje się specjalną technikę mezobotoksu, gdy lek podaje się w wielu małych wstrzyknięciach, jak w przypadku mezoterapii. Działanie preparatów blokujących mięśnie twarzy i wygładzenie zmarszczek może być różne. Czas trwania efektu wygładzenia zmarszczek wynosi średnio 5-6 miesięcy, po czym można powtórzyć procedurę.

Korzyści z procedury: botox – likwidacja zmarszczek

Wystarczy jeden zabieg, aby stać się młodszym o kilka lat bez operacji plastycznej, osiągając trwały wynik. Procedura dokonuje znacznej poprawy rysów twarzy: uniesienie brwi, uzyskanie bardziej otwartego, atrakcyjnego i młodego wyglądu.

Wyniki:

   • Wygładzenie drobnych zmarszczek
   • Znaczące wyrównanie owalu twarzy
   • Naturalna żywa mimika zostaje zachowana
   • Odmłodzony wygląd.

Efekt występuje już pierwszego dnia po wstrzyknięciu botoksu na likwidację zmarszczek, który rośnie z czasem i osiąga maksimum po 10-15 dniach. Wszystkie małe, średnie zmarszczki i głębokie bruzdy znikają, jakby za pomocą magii. Recenzje pacjentów sugerują, że bez operacji plastycznych można szybko wyeliminować oznaki starzenia się, a nawet wyrównać teksturę skóry.

Terapia botulinowa jest przeciwwskazana w czasie ciąży i karmienia piersią, u pacjentów z ostrymi i przewlekłymi chorobami ogólnoustrojowymi. Proces zakaźny, zarówno ogólny, jak i miejscowy stan zapalny w zabiegowym obszarze podawania botoxu, jest przyczyną odroczenia korekcji zmarszczek do czasu całkowitego wyzdrowienia. Należy zauważyć, że w przeciwieństwie do mitów zastrzyki z botoksu nie mogą powodować zatrucia jadem kiełbasianym. Wynika to z faktu, że preparat jest wchłaniany do krążenia ogólnego ze strefy iniekcji bardzo powoli i w minimalnych ilościach.

M-estetica medycyna estetyczna
Aleja Komisji Edukacji Narodowej 21/lok U7
02-797 Warszawa
666404584
www.m-estetica.pl