Skuteczne usuwanie cellulitu

Skuteczne usuwanie cellulitu

Skuteczne usuwanie cellulitu: pozbądź się cellulitu raz na zawsze – cellulit jest zjawiskiem naturalnym, a nie nienormalnym z medycznego punktu widzenia. Nie zmienia to faktu, że niejednej kobiecie nie przespał nocy i wywołał wiele kompleksów. Tak się składa, że ​​pojawia się nawet na udach naturalnie szczupłych kobiet, gdzie wygląda brzydko i nie pozwala cieszyć się latem. Jak z nim walczyć? Co powoduje powstawanie cellulitu? Czy jest jakiś sposób, aby całkowicie o tym zapomnieć?

Walka z cellulitem w gabinecie medycyny estetycznej

Niezależnie od tego, czy jesteś pulchną czy szczupłą kobietą, nastolatką czy 60-latką, cellulit dotyczy nas wszystkich. To dlatego, że jest to zmiana genetyczna lub hormonalna, która dotyka prawie każdą kobietę w pewnym momencie jej życia. Zmiana ta wynika ze specjalnego ułożenia włókien tkanki łącznej, które różni się od mężczyzn, których ten problem nie dotyczy. Jednak z tą pozornie nieuniknioną cechą można skutecznie walczyć. Lekarze medycyny estetycznej mają narzędzia, by zapomnieć o cellulicie i znów cieszyć się gładką, jędrną skórą. Czym są te zabiegi?

Laserowe i skuteczne usuwanie cellulitu

Lasery uważane są za jedne z najskuteczniejszych metod usuwania cellulitu https://www.m-estetica.pl/zabieg/bodyshaper-redukcja-cellulitu. W gabinetach medycyny estetycznej znajdziemy wiele różnych urządzeń, których działanie uznawane jest za niezwykle skuteczne. Popularny Neodymowy Jager Laser Lipoliza Laserowa bije rekordy popularności w naszym kraju. Nie bez powodu: skóra po zabiegu jest znacznie gładsza i jest to zabieg skuteczniejszy niż masaż czy różne zabiegi kosmetyczne. Laser w postaci światłowodu wprowadzany jest pod powierzchnię skóry w miejsca zmienionej tkanki, a jego manipulacja skutkuje zwiększeniem płynności tkanki tłuszczowej i rozerwaniem struktur włóknistych. Wpływa to na napięcie i elastyczność tkanki tłuszczowej.

Innym popularnym zabiegiem jest body blending. Zabieg obejmuje połączenie lasera diodowego, krioterapii, masażu próżniowego oraz fotostymulacji (tzw. stymulacji głębokim światłem).

Masaż antycellulitowy

Endermologia LPG i Maximus to ciekawe zabiegi, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem pacjentów w gabinetach medycyny estetycznej. Pierwsze z nich za pomocą specjalistycznych głowic zasysają skórę, która następnie jest ugniatana specjalnymi wałkami. Pomaga to w drenażu limfatycznym, który rozkłada komórki tłuszczowe. Zabiegi Maximus działają na kilku poziomach: naskórka, skóry właściwej, tkanki tłuszczowej i mięśniowej. Zabieg polega na wykorzystaniu energii fal radiowych do podgrzania tkanki do temperatury 60 stopni. Tkanka jest upłynniana i usuwana.

Zastrzyki rozpuszczające tłuszcz i usuwanie cellulitu

Skuteczne usuwanie cellulitu to nie tylko zaawansowany technologicznie sprzęt. Skutecznym, ale niedocenianym zabiegiem są iniekcje rozpuszczające tłuszcz. Jego zalety można mnożyć: jest to zabieg nieinwazyjny, niechirurgiczny, niewymagający rekonwalescencji, a jednocześnie skuteczny. Podczas zabiegu lekarz za pomocą igły lub kaniuli wprowadza wybrany roztwór do tkanki podskórnej. Po zabiegu skóra będzie lekko opuchnięta i zaczerwieniona, a ból można porównać do bolesności. Aby złagodzić ból, należy masować miejsce wstrzyknięcia i pić dużo płynów (pomoże to również wypłukać metabolity, które organizm próbuje usunąć po operacji). Efekty zobaczymy po jednym lub kilku zabiegach (w zależności od tego jak zaawansowany jest nasz cellulit). Po mniej więcej kilkutygodniowej kuracji długo cieszymy się gładką skórą.

Każdy zabieg, który podejmujemy, aby pozbyć się cellulitu, musi wiązać się ze zmianą stylu życia – tylko połączony nasz organizm odczuje zmianę na dłużej. Dobrym pomysłem jest regularna aktywność fizyczna, picie dużej ilości wody, spożywanie regularnych posiłków i unikanie spożywania zbyt dużej ilości soli.

Kto ma cellulit?

Skuteczne usuwanie cellulitu
Skuteczne usuwanie cellulitu

Cellulit to kobieca cecha. Występuje nawet u 90% kobiet i tylko u 2% mężczyzn. Zależy to więc od hormonów płciowych i komórek tłuszczowych – u kobiet jest ich dwa razy więcej niż u płci brzydkiej. Decydujący jest również wiek – zmiany nasilają się u dojrzałych kobiet, choć wiele nastolatek skarży się również na ten problem estetyczny. Równie ważna jest budowa ciała. Kobiety z natury pełniejsze, z większymi udami i pośladkami, które są coraz krótsze, częściej narzekają na nieestetyczne zmiany.

Złe nawyki żywieniowe mogą odgrywać dużą rolę w powstawaniu cellulitu: spożywanie dużej ilości węglowodanów i tłuszczów, które niszczą białka, zbyt duża ilość soli, która powoduje gromadzenie się wody w tkankach, picie alkoholu i dużo kawy. Pewną rolę może odgrywać siedzący tryb życia (mniej tkanki mięśniowej, gorzej wyglądające uda). Usuwanie cellulitu nie będzie skuteczne, jeśli osoba wykonująca zabieg nosi zbyt ciasne ubranie utrudniające odpływ żył lub często nosi wysokie obcasy.

M-estetica medycyna estetyczna
Aleja Komisji Edukacji Narodowej 21/lok U7
02-797 Warszawa
666404584
www.m-estetica.pl