Wszystko co musisz wiedzieć o przeszczepie

Wszystko co musisz wiedzieć o przeszczepie

Wszystko co musisz wiedzieć o przeszczepie ile pieniędzy powinniśmy na niego odłożyć. Stres, nieprawidłowa dieta, niewłaściwa pielęgnacja skóry głowy, nadmiar testosteronu – to tylko jedne z rzeczy, które powodują łysienie, stanowiące problem coraz większej ilości mężczyzn, nie tylko tych w wieku podeszłym. Czy jednak samo łysienie to coś nieodwracalnego, z czym trzeba się pogodzić i po prostu żyć dalej? Otóż nie – współczesna medycyna poczyniła bowiem tak duże postępy, że przeszczep włosów stał się nie tylko narzędziem do tworzenia namiastki owłosienia, a pełnoprawnym zabiegiem pozwalającym odbudować piękną, bujną czuprynę, w dodatku w niemal z niemal stuprocentową pewnością działania. 

Uwaga na przeciwwskazania!

Zanim w ogóle zaczniemy myśleć o czymś takim, jak przeszczep włosów powinniśmy się zastanowić nad tym, czy nie znajdujemy się w grupie, która nie ma szans na jego powodzenie. Takimi grupami są osoby:

  • zmagające się z poważniejszą chorobą – mowa przede wszystkim o nowotworach i cukrzycy, ale też wszelkiego rodzaju dolegliwościach związanych z układem krążenia;
  • ze stanem zapalnym skóry głowy;
  • ze zbyt dużą łysiną – jeżeli łysina zajmuje zbyt dużą część głowy, często nie będziemy w stanie podjąć się zabiegu transplantacji;
  • objęte łysieniem plackowatym – zaledwie kilka postaci tej formy łysienia umożliwia transplantację; zmagając się z nim niemal pewne jest więc, że takowa po prostu nie będzie możliwa.

Jeżeli nie jesteśmy w stanie podpisać się pod którąkolwiek z tych grup, najprawdopodobniej kwalifikujemy się do przeszczepu.

Różne techniki przeszczepu włosów

Najbardziej popularną metodą transplantacji włosów jest FUE wraz z jego rozszerzeniem o skrócie SAFER. Sprowadza się ona do ekstrakcji pojedynczych mieszków włosowych ze skóry naszej głowy (najczęściej z potylicy, która jest najmniej podatna na cały proces łysienia i na której zazwyczaj znajdują się najsilniejsze włosy), a następnie nieinwazyjnego wprowadzenia ich w miejsce docelowe. Choć w podstawowej formie tego zabiegu wykorzystuje się prostsze narzędzia i mieszki pobiera się niemal odręcznie, SAFER pozwala na bardziej automatyczne ich pobieranie, najczęściej za pomocą urządzeń do pobierania ciśnieniowego, a potem do transportu pneumatycznego. To właśnie połączenie tych dwóch metod jest obecnie nie tylko najlepszą, ale i najchętniej wybieraną opcją, jeżeli chodzi o przeszczep włosów. Plusem tego rozwiązania, zwłaszcza przy pobieraniu włosów z potylicy, jest możliwość osiągnięcia dokładnie tej samej struktury włosów, jak ta sprzed przeszczepu – sprawia to, że nasze owłosienie po dokonaniu przeszczepu tą metodą jest nie tylko bujne i gęste, ale przede wszystkim naturalnie wyglądające i zachowujące się tak samo, jak “normalne”, co jest zdecydowanie plusem. Zwłaszcza patrząc na inne metody transplantacji.

Istnieją osoby, u których łysienie dotknęło całej głowy. W związku z tym niemożliwe okazuje się pobranie mieszków włosowych z najpopularniejszego miejsca do tego celu – potylicy. Metoda BHT (Body Hair Transplant) zakłada wykorzystanie włosów z innych części ciała jako “dawców” – możliwe jest wykorzystanie owłosienia z klatki piersiowej, brody, a nawet okolic krocza – należy jednak pamiętać, że przeszczepione włosy mogą wyglądać nienaturalnie na skórze głowy. Najprawdopodobniej przybiorą bardzo podobną formę do tej z miejsca pobierania.

Dość popularne, ale najbardziej kosztowne i najmniej efektywne jest zastosowanie całkowicie sztucznych włosów – choć te potrafią wyglądać dokładnie tak samo, jak te prawdziwe, działają również tak samo. Z tym, że nie odrastają. Zabieg związany z ich wszczepieniem należy więc regularnie powtarzać, aby cieszyć się zadowalającym efektem.

Ile pieniędzy będzie nas to kosztowało?

Koszt związany z takim zabiegiem, jak przeszczep włosów https://holisticclinic.pl/cennik/  w dużej mierze zależy od skali naszego problemu. Mniej zapłacimy za jedynie zagęszczanie posiadanych włosów, a znacznie więcej w momencie, gdy łysienie przybrało u nas bardzo zaawansowaną formę. Wiele zależy również od konkretnej kliniki, na której usługi się zdecydujemy, jak również od techniki przeszczepu, jaką wybierzemy.

Nieco wszystko uogólniając, widełki cenowe rozpoczynają się na tysiącu złotych – kończą się zaś zazwyczaj na dziesięciu tysiącach, o ile nie będziemy mieli zbyt wygórowanych wymagań i nie wybierzemy kliniki, która będzie po prostu droga (niestety, w tej branży również nie brakuje tak zwanych naciągaczy).

Podsumowanie

W dzisiejszych czasach przeszczep włosów nie jest czymś zapewniającym zaledwie namiastkę owłosienia, które kiedyś posiadaliśmy. Z uwagi na postępy, jakie poczyniła medycyna estetyczna, osiągnięcie bujnej fryzury już po jej częściowym lub niemal całkowitym straceniu jest jak najbardziej realne. Właśnie dlatego jeżeli dotknie nas mniejsze lub większe łysienie, nie powinniśmy spisywać swoich włosów na straty, a zamiast tego udać się do lekarza i umówić się na zabieg. Pamiętajmy przy tym, że możemy to zrobić nawet w chwili, gdy włosy jeszcze posiadamy, odpowiednio je zagęszczając i zwiększając ich bujność.