Zadbaj o kawę dla swoich pracowników

Zadbaj o kawę dla swoich pracowników

Przygotowanie stanowisk pracy wcale nie musi być prostym zadaniem. Zadbaj o kawę dla swoich pracowników: jeśli w firmie pracuje wiele osób to odpowiedź na zapotrzebowanie każdej z nich może się okazać dość trudna. Dlatego warto pomyśleć o różnych aspektach pracy, zadbać o różne elementy, tak by każdy pracownik czuł się w firmie dobrze, chętnie do niej przychodził i realizował zadania, które będą mu tam zlecone. Wśród tych istotnych kwestii, na które warto zwrócić uwagę będzie bardzo dobre przygotowanie stanowisk pracy, tak aby charakteryzowały się one ergonomiczną formą.

To jednak początek, w firmie bowiem powinny znaleźć się takie miejsca, gdzie pracownicy będą mieli okazję złapać nieco oddechu w przerwach od pracy. Dlatego takie aspekty jak kuchnia, kawa do firmy, owoce dla pracowników to bardzo fajne dodatki, dzięki którym atmosfera w pracy może być lepsza. Na pierwszy rzut oka mogą się to wydawać nieco błahe sprawy, ale to właśnie takie drobne elementy, dodatki do organizowanego miejsca pracy mogą stać się tym istotnym czynnikiem, który w dłuższej perspektywie będzie wpływał na to jak pracownicy w firmie będą się czuli, czy będą mieli takie poczucie, że ich potrzeby są spełnione. 

Kuchnia dla pracowników – warto o nią zadbać

Trzeba pamiętać, że współcześnie w miejscu pracy spędzamy coraz więcej czasu. Dlatego tak ważne będzie stworzenie pracownikom jak najlepszego wyposażenia, w którym będą czuli się komfortowo. W dużych biurowych przestrzeniach organizowanie miejsc takich jak kuchnia dla pracowników to już standard, który nie powinien nikogo zaskakiwać. Różnić się może jedynie jej wyposażenie. Jednak i tutaj można mówić o coraz większych unowocześnionych. Te rozwiązania jakie się pojawiają mają sprawić, że kuchnia będzie bardziej nowoczesna. Dlatego kuchenka mikrofalowa, dostęp do wrzątku, ekspres do kawy, to takie elementy, które w kuchniach pracowniczych są wykorzystywane. Przykładowa kawa do firmy jest już takim standardem, o którym pamięta każda licząca się na rynku firma. Jej organizację dla pracowników również można wykonać w różnoraki sposób. Sprzęty dostępne dla firm są obecnie mocno zróżnicowane. Jakie z nich warto będzie wybrać? 

Kawa do firmy – jaki sprzęt do parzenia wybrać?

Temat kawy do firmy może być bardzo szeroko potraktowany, ponieważ jak bliżej się tym zainteresujemy to zauważymy, że na rynku jest bardzo wiele ekspresów do kawy, które tworzone są właśnie z przeznaczeniem do firm, gdzie użytkowanie będzie szczególnie intensywne. Kawa to jeden z najchętniej pijanych napojów przez naszych rodaków więc nie powinno być zaskoczenia, że w każdej firmie będzie duże zainteresowanie dostępem do kawy. Raczej melodią przeszłości jest sytuacja, w której firma zapewnia mielona i rozpuszczalną kawę, którą każdy może w dowolnym momencie zalać. Obecnie standardem są ekspresy do kawy, jednak i tutaj mamy pewne różnice. W przypadku mniejszych firm rozwiązaniem chętnie wykorzystywanym są ekspresy przelewowe, które po przygotowaniu kawy będą podtrzymywać przez pewien okres czasu jej temperaturę. W takim ekspresie kawa powstaje na zasadzie przelewania wrzątku przez zmieloną i umieszczoną w filtrze kawę. Tak powstaje napar, który spływa do znajdującego się w ekspresie dzbanka. Za jednym razem przygotować można więcej kawy, najczęściej do kilkunastu filiżanek w zależności od wielkości ekspresu. Jeśli w firmie pracuje małe grono osób  to taka kawa do firmy może być dobrym rozwiązaniem. Jednorazowo przygotowuje się więcej kawy, która cały czas pozostaje do dyspozycji pracowników. Jeśli jednak chodzi o duże przestrzenie biurowe i kuchnię nawet dla kilkudziesięciu czy kilkuset pracowników to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie ekspres ciśnieniowy, automatyczny.

Ekspres automatyczny – komfort dla dużych firm 

Jeśli w grę wchodzi kawa do firmy, gdzie pracuje kilkadziesiąt osób to trzeba zadbać o wygodę i higienę w zakresie korzystania z ekspresu. Trudno będzie w ekspresie przelewowym stworzyć kawę dla takiej ilości osób, regularnie zmieniać filtr czy robić nową kawę. Dlatego w takich miejscach najlepszą opcją są automatyczne ekspresy ciśnieniowe z młynkiem, które jednym przyciskiem pozwalają przygotować różne rodzaje kawy począwszy od typowego espresso przez americanę i kawy mleczne. Do firm proponowane są ekspresy automatyczne z dużą wydajnością, dużym pojemnikiem na kawę, fusy, pojemnikiem na mleko z automatycznym spieniaczem oraz dużym pojemnikiem na wodę. Wtedy każdy z pracowników będzie miał komfort korzystania z takiego ekspresu, podchodząc do niego będzie można przygotować ulubioną kawę jednym przyciskiem. Obsługą ekspresu będzie mógł się zająć serwis sprzątający, który po dniu pracy usunie fusy, uzupełni kawę w ziarnach, mleko w pojemniku, zadba o uzupełnienie wody. Takie rozwiązanie w dużych firmach jest najlepsze i mimo że wymaga sporej inwestycji to w dłuższej perspektywie czasowej będzie to świetna opcja, ponieważ obecność takiego ekspresu w firmie na pewno zostanie doceniona przez pracowników i będą oni chętnie z niego korzystali w trakcie pracy.