Ile kosztuje wyspa w centrum handlowym?

Ile kosztuje wyspa w centrum handlowym?

Dzisiaj po raz kolejny zastanawiałeś się nad tym tematem? Chcesz w końcu otworzyć stoisko w markecie? Ile kosztuje wyspa w centrum handlowym? Już od dość dawna jest to bowiem Twój pomysł na biznes? Z jakimi wydatkami należy się liczyć na tej płaszczyźnie? Od czego zależą w ogóle ceny? Jakie kroki podjąć, by stoisko w markecie było opłacalne pod kątem stricte ekonomicznym?

Jakie stawki obowiązują w polskich centrach handlowych?

Tak naprawdę własne stoisko w centrum handlowym to marzenie wielu osób. Nie każdy może sobie jednak na to pozwolić. Trzeba bowiem przyznać, że prywatne stoisko w centrum handlowym to stosunkowo spore koszty. Jak to wszystko wygląda jednak w praktyce? Od czego zależą ostateczne wydatki na tej płaszczyźnie? Nie da się ukryć, że spore znaczenie ma miejsce, w którym znajduje się galeria. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że w Warszawie trzeba zapłacić sporo więcej za wyspę w porównaniu do innych miast, czy miasteczek. Te różnice są naprawdę spore. Pod tym względem Warszawa jest bowiem wyjątkowo droga. Co jeszcze jest istotne? Na pewno miejsce już na terenie konkretnej galerii. Od razu warto zauważyć, że niektóre punkty są wyłączone z użytku. Chodzi zaś na przykład o przepisy przeciwpożarowe. Jakie lokalizacje (z tych ogólnie dostępnych) są natomiast najdroższe? Zastanawiasz się nad tym zagadnieniem, ponieważ chcesz posiadać stoisko w centrum handlowym? Warto zauważyć, że najwięcej trzeba zapłacić za miejsca, które znajdują się niedaleko wejścia i wyjścia. Dlaczego? Sprawa jest zasadniczo bardzo prosta do wyjaśnienia. W takich lokalizacjach siłą rzeczy nie brakuje ludzi. Dzięki temu właściciele konkretnych wyspo mają szanse na spore zainteresowanie swoimi produktami oraz usługami. Za to jednak trzeba zapłacić. Spore stawki obowiązują także za miejsca, które znajdują się niedaleko supermarketów oraz sklepów z odzieżą. Powód? Statystycznie do takich sklepów przychodzi bardzo dużo osób. Dzięki temu znajdujące się niedaleko wyspy mają szanse na większe zainteresowanie swoimi produktami albo usługami. Ile trzeba jednak konkretnie zapłacić? Na to pytanie tak naprawdę niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jak bowiem widzisz, jest kilka zmiennych, które muszą być uwzględnione. Możemy jednak podać uśrednione stawki obowiązujące na terenie centrów handlowych. Za wynajęcie tak zwanej wyspy trzeba zapłacić przeważnie około kilka tysięcy PLN. W niektórych przypadkach te stawki są sporo większe. Chodzi jednak na przykład o wyspy znajdujące się w warszawskich centrach handlowych itp.

Od czego jeszcze zależą ceny?

Okazuje się, że to cały czas nie wszystko. Musisz bowiem uwzględnić jeszcze kilka zmiennych. Chodzi na pewno o rodzaj umowy. Na najlepsze stawki (czytaj najniższe) mogą liczyć osoby, które decydują się na wynajem na stosunkowo długo. Najgorzej na tej płaszczyźnie mają osoby, które chcą wynająć dane miejsce na przykład tylko na kilka lub kilkanaście miesięcy. Od czego jeszcze zależą koszty? Są to chociażby takie opłaty, jak serwis, czy ryczałt za media. Warto zwrócić uwagę na taki czynnik, że sporo osób od samego początku inwestuje w swój biznes. Chodzi między innymi o projektowanie stoisk handlowych. Samodzielnie trudno jest wykonywać te czynności. Szczególnie, gdy dana osoba nie posiada odpowiednich kwalifikacji. Na szczęście są fachowcy, którzy bardzo dokładnie wykonują projektowanie stoisk handlowych w praktyce. Czym cechują się te osoby? Są to profesjonaliści. Na skutek tego projekty stoisk handlowych. są realizowane szybko i zarazem dokładnie. Nie można o tym aspekcie zapominać. To oczywiście także kosztuje. Niemniej jednak warto inwestować na przykład właśnie w projekty stoisk handlowych. Po to, by konkretna wyspa wyróżniała się z tłumu (w sposób pozytywny). Dzięki temu będzie można bowiem liczyć na sporo Klientów. To zaś prosta droga do tego, by zarabiać naprawdę sensowne pieniądze.

Jak odpowiednio wypromować swój biznes, by był rentowny?

Nie da się ukryć, że dogodna lokalizacja to połowa sukcesu. Warto oczywiście zadbać o to, by jakość sprzedawanego asortymentu i świadczonych usług nie pozostawiała wątpliwości. Warto zainwestować także w kilka innych aspektów. Nie tylko chodzi o projektowanie, które ma na celu zagwarantowanie odpowiednich walorów wizualnych. Należy także kupić stosowne meble sklepowe na zamówienie. Na szczęście jest wiele firm wykonujących takie zadania na rzecz Klientów. Na skutek tego meble sklepowe na zamówienie powstaną szybko i będą miały po swojej stronie wszystkie najważniejsze zalety. Czym jednak powinny cechować się dobrej jakości meble sklepowe na wymiar? Na pewno muszą być one dobrze dopasowane do danego miejsca. Pod kątem gabarytów, kolorystycznym itp. Co jeszcze jest ważne? Nowoczesne meble sklepowe na wymiar powinny być solidne i wytrzymałe. Należy także zastanawiać się nad ich rodzajem i ilością. Na szczęście nie potrzeba dużo elementów z tej grupy. Trzeba wybrać jednak takie meble sklepowe na wymiar, które będą służyły do przechowywania produktów oraz do odpoczynku dla sprzedawcy (chodzi między innymi o krzesła itp.).