Jakie są zalety korzystania z usług które oferuje agencja ochrony?

Jakie są zalety korzystania z usług które oferuje agencja ochrony? Choć teoretycznie żyjemy w dobrych czasach, pozwalających człowiekowi podróżować po całym świecie i czuć się bezpiecznie, problem przestępczości wcale nie zniknął. Odpowiedzią na zapotrzebowanie dotyczące zwiększenia poczucia bezpieczeństwa jest agencja ochrony – ludzie w niej pracujący z pewnością pozwolą Ci spać bezpiecznie, ponieważ będziesz mieć pewność, że w razie ewentualnego włamania do domu, otrzymasz potrzebną pomoc.

Czym się zajmuje profesjonalna agencja ochrony?

Jak sama nazwa mówi – ochroną. Czy wiesz jednak, co kryje się pod tym sformułowaniem? Jeżeli wyobrażasz sobie rosłych osiłków patrolujących teren i upewniających się, że ich klienci na pewno są bezpieczni, to jesteś w błędzie. Owszem, taka sytuacja może się zdarzyć, jednak dopiero wtedy, gdy agencja ochrony dostanie od Ciebie sygnał, że dzieje się coś niepokojącego. W praktyce korzystanie z tego typu usług wygląda nieco inaczej. Firmy ochroniarskie podpisują z klientami umowę. Dzięki temu osoba prywatna może na swojej posesji powiesić tabliczkę obwieszczającą wszem i wobec, że dany dom jest chroniony przez konkretną firmę (na przykład Solid, Impuls Security, Savas, Juwentus lub inne). Już samo zamontowanie w widocznym miejscu tabliczki i kamer pozwala odstraszyć potencjalnych złodziei – będą oni woleli włamywać się do tych posesji, na których nie można znaleźć informacji, że z właścicielami współpracuje agencja ochrony.

Montowanie w budynkach alarmów a przyjazd patrolu agencji ochrony

W domach, garażach czy budynkach należących do firm lub przedsiębiorstw montowane są alarmy. Pracownicy lub osoby prywatne włączają je wtedy, gdy nikogo nie ma w budynku. Dzięki temu właściciel posesji ma pewność, że nawet wtedy, gdy budynek jest opuszczony przez wszystkich ludzi, nadal zapewniana jest jego ochrona. Alarmy z powodzeniem wyłapują wszystkie ruchy – jest to możliwe dzięki zamontowanym w budynku czujnikom. Gdy ruch zostanie wykryty, alarm uruchomi się i agencja ochrony dostanie informację, że należy udać się od wskazany adres i sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Zazwyczaj czas oczekiwania na interwencję ochroniarzy wynosi około kilkunastu minut. Może się zdarzyć, że patrol przyjedzie praktycznie od razu – czas oczekiwania zależy od tego, gdzie w danej chwili znajdują się ochroniarze. Jeżeli samochód należący do agencji ochrony patroluje teren niedaleko miejsca interwencji, ochroniarze przyjadą nawet po kilku minutach.

Czy możliwe jest zadzwonienie do firmy ochroniarskiej i poproszenie o natychmiastową interwencję?

Oczywiście! Jeżeli osoba mieszkająca w danym budynku poczuje się w jakiś sposób zagrożona, może ona sprawdzić, jaki numer telefonu ma agencja ochrony, z którą podpisano wcześniej umowę. Może się zdarzyć, że choć w domu mieszka cała rodzina, danej nocy w budynku będzie przebywać tylko jedna osoba. Jeżeli usłyszy ona niepokojący hałas pochodzący z zewnątrz, może poczuć się w pewien sposób zagrożona. Świetnym rozwiązaniem będzie wówczas zadzwonienie po ochroniarzy i poproszenie o interwencję. Dzięki temu klient zyska pewność, że jest bezpieczny. Jeżeli okaże się, że w danej chwili ktoś próbował się włamać do budynku, agencja ochrony z pewnością udaremni haniebne poczynania włamywacza, złapie go i czym prędzej odda w ręce policji. Wychodzenie z budynku i samodzielne sprawdzanie, skąd pochodzą dziwne hałasy, nie jest najlepszym rozwiązaniem. Może okazać się, że człowiek postępujący tak nierozważnie znajdzie się w niebezpieczeństwie. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie upewnienie się, że współpracująca z daną osobą agencja ochrony przyjedzie i sprawdzi, czy teren jest bezpieczny.

Jak w praktyce wygląda interwencja agencji ochrony, z którą klient ma podpisaną umowę?

Interwencje można podzielić na dwie grupy, w zależności od tego, w jaki sposób agencja ochrony została poinformowana o potencjalnym zagrożeniu. Pierwszą grupą są interwencje związane z nagłym i niespodziewanym włączeniem się alarmu. Ochroniarze przyjadą zobaczyć, czy na danej posesji nie dzieje się nic złego. Drugą grupą możliwych interwencji są te, które zostały wywołane przez samego klienta współpracującego z agencją ochrony. Ochroniarze (zazwyczaj są to dobrze zbudowani, silni mężczyźni) przyjeżdżają i upewniają się, czy wszystko jest w porządku. Osoba przebywająca w domu może wówczas bezpiecznie wyjść z budynku i porozmawiać z ochroniarzami, którzy w tym czasie będą patrolować teren.

Czy warto korzystać z profesjonalnych usług ochroniarzy?

Bardzo często właściciele domów lub lokali, w których znajduje się siedziba firmy, zastanawiają się, czy zasadne jest korzystanie z usług, które oferuje profesjonalna agencja ochrony. Warto wymienić kilka najważniejszych korzyści ze zdecydowania się na podpisanie umowy. Przede wszystkim, osoba prywatna zyskuje pewność, że jest ona bezpieczna – dzięki temu można spokojnie iść spać, nie martwiąc się o to, co się stanie, jeżeli w nocy do domu włamie się złodziej lub jakiś inny przestępca. Dodatkowo, nawet nie przebywając w budynku, właściciel może nie przejmować się o własny majątek. Jeżeli stanie się coś niepokojącego i czujniki ruchu aktywują się, włączając alarm, najbliższy patrol przyjedzie z interwencją i sprawdzi, czy wszystko jest w porządku. Dzięki temu można spokojnie wyjechać na urlop i nie martwić się o to, co stanie się z własnym dobytkiem. Agencja ochrony gwarantuje bezpieczeństwo. Dodatkowo, na prywatnej posesji zamontowane są kamery, które nagrają wszelkie niepokojące zdarzenia. W razie ewentualnego włamania, będziesz mieć dowód, który można później przedstawić na sali sądowej, doprowadzając do prawomocnego skazania włamywacza.