Kiedy przychodzi czas na zakup pierwszych spodni ciążowych?

Kiedy przychodzi czas na zakup pierwszych spodni ciążowych?

Każda kobieta, która jest w ciąży, bardzo dba o siebie, ale również o swój wygląd. Ze względu na to stara się dobierać ubrania w taki sposób, aby wyglądać pięknie, ale też aby było jej jak najwygodniej. Wyjątkową częścią garderoby kobiety ciężarnej są spodnie. Dlaczego? Kiedy przychodzi czas na zakup pierwszych spodni ciążowych? Odpowiadamy.

Aby nic nie uciskało

Powiększająca się macica daje o sobie znać już od pierwszych dni ciąży. Teoretycznie brzuch rośnie dopiero w okolicach czwartego miesiąca, jednak uczucie pełności pojawia się o wiele wcześniej. Zwykle już w drugim miesiącu czujemy duży ucisk w podbrzuszu. To zaś nie pozwala nam nosić ulubionych spodni. Szczególnie trudno założyć nam takie, które zapinane są na guzik. Nawet, jeśli potrafimy je dopiąć, to jest nam w nich bardzo niewygodnie. Lekarze ginekolodzy mówią jednoznacznie – w ciąży nic nie może kobiety uwierać, zwłaszcza w okolicach podbrzusza. Zbyt duży ucisk jest bowiem bardzo niebezpieczny dla rozwijającego się w macicy płodu. Niegdyś ginekolodzy radzili, aby od pierwszych miesięcy ciąży w miejscu spodni wybierać luźne sukienki, w ostateczności także legginsy. Niemniej jednak w momencie, gdy możemy bez problemu zakupić spodnie dla ciężarnych, noszenie ich nie jest już zakazane. Spodnie ciążowe posiadają bowiem elastyczny pas, dzięki któremu nie czujemy żadnego ucisku. Nie są one zapinane na guzik, przez co wystarczy je tylko wciągnąć i gotowe!

Kiedy kupić pierwsze spodnie ciążowe?

Kiedy przychodzi czas na zakup pierwszych spodni ciążowych?To, kiedy kupić pierwsze spodnie ciążowe, jest kwestią bardzo dyskusyjną. Same ciężarne mają na ten temat różne opinie. Jedne twierdzą, że bardzo długo mogły nosić swoje własne spodnie, ponieważ obwód ich brzucha zaczął się powiększać bardzo późno. Inne zaś mówią, że niemalże od początku ciąży było im niewygodnie w zwykłych spodniach. Wszystko tak naprawdę zależy po pierwsze od samej ciężarnej, po drugie zaś od kroju spodni, jakie nosimy na co dzień. Jeśli wybieramy obcisłe spodnie z wysokim stanem, to szybko będzie je trzeba schować na dno szafy. Jeżeli jednak nosimy spodnie typu baggy albo jegginsy, to możemy się nimi cieszyć nieco dłużej. Kroje te są bowiem stosunkowo rozciągliwe w pasie. To zaś sprawia, że w żadnym stopniu nas nie uciskają. Sytuacja trwa do momentu, gdy nie zaczniemy odczuwać, że nasz brzuch powiększa się w zastraszającym tempie. Dzieje się to zazwyczaj około czwartego lub piątego miesiąca ciąży. Co ważne, obwód brzucha powiększa się niezależnie od tego, czy tyjemy w ciąży dużo, czy też przybieramy zaledwie kilka kilogramów. Samo dziecko po porodzie mierzy około 50 cm i waży około 3. kilogramów. Do tego dochodzą jeszcze wody płodowe i łożysko – to wszystkie musi się przecież gdzieś pomieścić. Kiedy więc powinnyśmy kupić pierwsze spodnie ciążowe? Podążając za radami lekarzy, zaraz na początku ciąży. Wtedy też powinnyśmy je zacząć nosić. Jeśli nie potrafimy rozstać się ze swoimi ulubionymi spodniami, to jeśli poczucie komfortu nam na to pozwala, możemy nosić je nieco dłużej. Niemniej jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby pierwsze spodnie ciążowe zakupić właśnie na początku drogi do macierzyństwa.

Nie za duże, nie za małe

Niektórzy twierdzą, że kupowanie spodni na początku ciąży mija się z celem. Ostatecznie i tak nie wiemy, jak bardzo powiększy się nasz obwód brzucha. Tymczasem okazuje się, że tak naprawdę nie ma to większego znaczenia. Dlaczego? Ponieważ spodnie ciążowe pasują na nas niezależnie od tego, jak bardzo powiększy nam się brzuch. Elastyczny pas dopasowuje się do jego zmieniających się rozmiarów. Spodnie ciążowe możemy więc nosić zarówno na początku ciąży, jak i bezpośrednio przed rozwiązaniem. Nie ma większego sensu kupować spodni o rozmiar za dużych. Niektóre kobiety popełniają ten błąd, po czym gorzko go żałują. Spodnie ciążowe powinnyśmy wybierać w takim rozmiarze, jaki nosimy na co dzień. Przed zakupem warto spodnie przymierzyć. Jeśli będą na nas dobre, możemy je śmiało kupić. Z pewnością posłużą nam one do końca ciąży, nawet jeśli dopiero rozpoczynamy drugi miesiąc ciąży. Potwierdzeniem tego jest fakt, iż spodnie dla ciężarnych często noszą również kobiety po porodzie. Ich brzuch często jest wtedy wzdęty lub nie wrócił jeszcze do swoich dawnych rozmiarów. Niemniej jednak zawsze jest on mniejszy, niż w trakcie trwania ciąży. Spodnie nie spadają i nie ześlizgują się. Młode mamy bardzo o to dbają – ostatecznie nie mają przecież czasu, aby co chwilę poprawiać sobie spodnie. Jeśli nie zdążymy kupić spodni na początku ciąży, to śmiało możemy uzupełnić o nie naszą garderobę w jej trakcie. Ważne, aby spodnie dobrze na nas leżały. Nogawki nie mogą być za długie ani za szerokie. Spodnie ciążowe wykonane są z bardzo elastycznych materiałów. Dzięki temu nie musimy się martwić, że nie będą nam dobre, jeśli przybierzemy na wadze trochę więcej. A jakie spodnie ciążowe warto wybrać? Przede wszystkim takie, których krój najbardziej nam odpowiada. Dziś w sklepach mamy naprawdę ogromny wybór odzieży ciążowej. Dzięki temu możemy dobierać ubrania do swoich własnych upodobań.