Zdrowa żywność czyli jaka

Zdrowa żywność czyli jaka

Różnorodność dodatków oraz konserwantów, które możemy znaleźć w wielu produktach, może przysporzyć o zawroty głowy. Dlatego też coraz więcej konsumentów świadomie decyduje się na spożywanie wyłącznie zdrowej żywności. Co kryje się za tym terminem? Zdrowa żywność czyli jaka- jakie produkty mogą wchodzić w jej skład i gdzie najlepiej jest dokonywać ich zakupu? Odpowiedzi znajdziecie w poniższym artykule.

Zdrowa żywność – co tak właściwie oznacza?

W asortymencie wielu sklepów oferujących zakupy online znajdziemy tzw. zdrową żywność. Często także słyszymy, że ten rodzaj odżywiania jest dla nas najlepszy. Co jednak może to oznaczać w praktyce?

Definicja zdrowej żywności mówi na tym, że jest to taki rodzaj jedzenia, które jest naturalne i nie zawiera w swoim składzie żadnych środków ulepszających czy też konserwujących. Najczęściej produkty pochodzą z upraw ekologicznych, na których wykorzystywane są wyłącznie naturalne metody. Możemy więc mieć pewność, że rośliny uprawiane są bez chemicznych środków oraz sztucznych nawozów. Z kolei na etapie produkcji, do żywności nie są dodawane środki, których celem jest przedłużenie przydatności produktów, czyli tzw. konserwanty. Możemy zatem mieć pewność, że sięgając po zdrową żywność, nie znajdziemy w niej żadnych dodatków, które miałby poprawić wygląd lub smak produktów.

Naturalną lub też ekologiczną żywność rozpoznamy przede wszystkim po odpowiednim oznaczeniu. Każdy z produktów powinien mieć oznaczenie rolnictwa ekologicznego. Są one wyznacznikiem i gwarancją jakości oferowanej żywności. Gospodarstwa ekologiczne są co roku poddawane dokładnym kontrolom, dlatego możemy mieć pewność, że sięgamy po przebadane produkty. Kupując owoce i warzywa online, powinniśmy dowiedzieć się, czy posiadają one wyżej wspomniane oznaczenie.

Gdzie znaleźć zdrową żywność?

Czasami sklepy, które oferują zdrową żywność, w rzeczywistości niewiele mają z nią wspólnego. Jak zatem znaleźć sprawdzone miejsce, w którym kupić możemy pełnowartościowe produkty? Jak spośród wielu sklepów wybrać taki, którego oferta będzie naprawdę korzystna?

Zdrowa żywność czyli jakaJednym ze sposobów na pozyskanie zdrowej i ekologicznej żywności jest zakup jej bezpośrednio od rolnika. Osoby takie ogłaszają się w wielu miejscach, takich jak lokalna prasa czy portale internetowe. Czasami nawet ulotki reklamowe znaleźć możemy w swojej skrzynce na listy. Przed dokonaniem zakupów, warto jednak dowiedzieć się, czy gospodarstwo w rzeczywistości jest ekologiczne. Potwierdzić to może uzyskany certyfikat.

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na zakupy przez Internet. Jest to również jeden ze sprawdzonych sposobów na pozyskanie zdrowej żywności. Bez większego problemu znajdziemy warzywa i owoce w sklepie internetowym, nabiał, a nawet zakupimy zdrowe słodycze online. Na stronach najczęściej znajdują się szczegółowe informacje dotyczące pochodzenia danych produktów. W razie wątpliwości warto nawiązać kontakt ze sprzedawcą, by uzyskać potrzebne informacje. Dobrze jest wybierać sprawdzone miejsca- takie, które posiadają dobre opinie. Czasami dobrze jest poprosić inne osoby o polecenie dobrych luksusowych delikatesów online czy też innych sklepów.

Dlaczego warto sięgać po zdrową żywność?

Dokonanie zmiany nawyków żywieniowych i zmiana produktów na te, pochodzące z ekologicznych upraw, niesie szereg korzyści. Jest to przede wszystkim dobre rozwiązanie dla osób zmagającymi się alergiami. Konserwanty czy też dodatki do żywności nierzadko bywają silnymi alergenami. Spożywając żywność pochodzącą ze sprawdzonych źródeł, możemy uniknąć tego problemu.

Kolejną zaletą jest fakt, że rolnictwa ekologiczne są przyjazne środowisku. Oznacza to, że wykorzystywane metody upraw oszczędzają wodę, zwiększają żyzność gleby czy też zużywają mniej energii. Hodowla bez sztucznych nawozów i pestycydów jest również korzystniejsza dla zwierząt i ptaków. Dotyczy to również ludzi mieszkających w pobliżu gospodarstw. Ponadto uważa się, że mleko pochodzące z ekologicznych gospodarstw jest bogatsze w niektóre składniki odżywcze.

Restrykcyjne normy zabraniają podczas produkcji ekologicznej żywności stosowania nie tylko dodatków. Dotyczy to także antybiotyków oraz hormonów wzrostu podawanym zwierzętom. Nie mogą być one także karmione produktami ubocznymi pochodzenia zwierzęcego. Jest to niezwykle ważne, ponieważ zmniejsza się w ten sposób ryzyko choroby szalonych krów. Zwierzęta w naturalnych gospodarstwach mają zapewnione dogodne warunki, a to pomaga utrzymać je w zdrowiu.

Zdrowa żywność jest często wykorzystywana przy rozszerzaniu diety najmłodszych. Nic dziwnego – rodzice, chcąc zapewnić dziecku wszystko to, co najlepsze, serwują mu jak najlepsze produkty. W ten sposób mogą mieć pewność, że ich maluchy unikną dodatków i konserwantów, które nie są obojętne dla naszego zdrowia. Ponadto jest to doskonały sposób na zadbanie o kondycję naszego środowiska. Warto wpajać to już najmłodszym. Nawet kupując słodycze w sklepie internetowym, warto wybierać te, które powstały z jak najlepszych składników. Zapewnimy w ten sposób naszym pociechom nie tylko smaczną, lecz przede wszystkim zdrową przekąskę. Świetnym zdrowym zamiennikiem cukru, mogą się okazać różnego rodzaju miody. https://mojemiody.pl/pl/c/Miod-Lipowy/17

Moje Miody – miód z pasieki
Strzeczona 33A
77-310 Strzeczona
888242879
www.mojemiody.pl
Hitpol franczyza sklepów
ul. 11-go Listopada 48
38-300 Gorlice
18 355 16 33
www.hitpol.pl