Krematorium dla zwierząt

Krematorium dla zwierząt

Śmierć nie jest w stanie ominąć nikogo, bez względu na to, czy w grę wchodzą ludzie czy też zwierzęta. I o ile wiele można byłoby powiedzieć na temat pochówku ludzi, tak często wielu ludzi zapomina, że i pochówek zwierząt odgrywa dla ich właścicieli równie ważną rolę. Mając w domu psa czy kota, ludzie traktują go tak samo, jak członka rodziny. Jest on ich przyjacielem, jest powiernikiem, jest kimś więcej, niż tylko zwykłym zwierzęciem, jak mówi wielu ludzi. Odpowiednie krematorium dla zwierząt to miejsce wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju, to miejsce szczególne, gdzie pod uwagę bierze się dobro właścicieli zwierząt, jak również i profesjonalne usługi kremacji zwłok pupilów.

Krematorium dla zwierząt – szacunek i oddanie

Tak naprawdę tylko właściciel ukochanego pieska czy też przyjaciel kota wie, jak ogromną rolę odgrywa miejsce, gdzie można w odpowiedni sposób pożegnać się ze swoim zwierzęciem, gdy ten wyruszy w zupełnie inną drogę, już bez nas. Kiedy nasz pies był z nami przez dziesięć lat, z pewnością należy mu się szacunek, jak również i oddanie. Kiedy kotek był z nami przez długi czas, czy nie powinniśmy postawić na pełne zaangażowanie w jego pożegnanie? Takie krematorium dla zwierząt to najlepsze miejsce, by móc tego właśnie dokonać. Przykre jest to, że w Polsce takich miejsc jest kilka. Często właściciele ze zwłokami swoich zwierząt muszą przemierzać dziesiątki kilometrów, aby móc w odpowiedni sposób pożegnać swojego przyjaciela. Patrząc na inne kraje, w Niemczech jest ich ponad dwadzieścia, w Wielkiej Brytanii znajdują się one w każdym hrabstwie, a w Stanach Zjednoczonych ich obecność nie jest niczym nowym. To tylko w Polsce nadal takie miejsce budzą często zdziwienie czy wielką niewiedzę i nadal większość ludzi podchodzi do tematu pochówku zwierząt w takim miejscu stosunkowo mało zachęcająco.

Gdy umiera zwierzę…

W świetle prawa, wraz ze śmiercią zwierzęcia, przepisy informują nas o tym, że takie zwłoki stanowią niebezpieczny odpad biologiczny, nazywany jako uboczny produkt pochodzenia zwierzęcego kategorii 1. Co więc to oznacza? Wedle ludzi to zwłoki ukochanego psa, kota czy świnki morskiej. wedle prawa, to produkt, który po prostu należy zutylizować, a więc wyrzucić do śmieci. Czy wyobrażamy sobie to? Czy jest ktoś w stanie wyrzucić do kosza, niczym śmierci ukochanego psa? Z pewnością jest to totalnie bezduszne i w tej kwestii prawo nie jest z pewnością warte pochwalenia. Jeśli nie chcemy więc naszego zwierzęcia wyrzucić na śmieci, jedyną możliwą, legalną opcją jest krematorium dla zwierząt. Trzeba bowiem zdać sobie sprawę z tego, że pochowanie zwierzątka w ogrodzie czy w lesie jest działaniem nielegalnym, niezgodnym z prawem. Aby więc dokonać wszystkiego odpowiednio, należy postawić właśnie na kremację naszego ukochanego zwierzątka.

Zobacz również:

Wybór odpowiedniego krematorium dla zwierząt

Bez wątpienia jednym z kluczowych elementów, na jakie należy zwrócić uwagę, jest krematorium dla zwierząt, w którym to można je w odpowiedni sposób pożegnać, kiedy umierają. Firma taka odbiera zwłoki zwierzęcia z kliniki weterynaryjnej lub z domu właściciela i zawozi je do firmy. Proces spalania zwierzęcia może być dwojaki – kremacja indywidualna lub zbiorowa. W pierwszym przypadku spalane są zwłoki tego jednego, konkretnego zwierzaczka. Właściciel może więc zabrać prochy i umieścić je w specjalnej urnie, którą można zakupić też w takim właśnie miejscu. Jeśli jednak komuś zależy na tym, by wybrać opcję nieco tańszą, to na pewno dobrym wyborem będzie kremacja zbiorowa. Co to oznacza? Do pieca trafiają zwłoki kilku zwierząt i spalane są one razem. W takich przypadkach właściciele nie mogą zabrać prochów. Te trafiają razem do jednej mogiły zbiorowej. Każde rozwiązanie jest odpowiednim, jeśli towarzyszy temu konkretne podejście do klienta, empatia i profesjonalizm w świadczeniu określonych usług.

Żałoba po stracie zwierzątka

Rzeczą logiczną jest to, że wraz ze śmiercią ukochanego pieska czy kotka, każdy właściciel odczuwa ogromną stratę i pustkę. Jest mu źle, czuje się samotny, zrozpaczony. Nikt tej pustki nie jest w stanie zastąpić i tak naprawdę trzeba przeżyć swoją wewnętrzną żałobę, by można było dalej żyć. Jedno jest pewne – pochówek odgrywa bardzo ważną rolę i ma on wartość symboliczną. Jest formą pożegnania się ze zwierzęciem w odpowiedni, jak najbardziej humanitarny i wyjątkowy sposób.

Ludzie kochają swoje zwierzęta. Traktują je niemal tak samo, jak innych członków rodziny. Pies jest przyjacielem człowieka, a kot najlepszą przytulanką. Gdy w domu raz zjawi się zwierzątko, ten dom nabiera zupełnie nowego wydźwięku i roli. Niestety, jest to żywa istota i jak każda inna, także odchodzi. Jedne zwierzęta umierają wcześniej, inne później. Jedne giną w wypadku samochodowym, inne umierają z powodu choroby czy starości. Bez względu na to, jak taka śmierć wygląda, krematorium dla zwierząt to bardzo dobry wybór dla każdego.