Recenzja smartfona Apple iPhone 12 64GB (Product) Red

Recenzja smartfona Apple iPhone 12 64GB (Product)Red

Apple w tym roku nie zawiodło swoich wielbicieli i wypuściło do sprzedaży nową wersję swojego flagowego smartfonu – iPhone’a. Recenzja smartfona Apple iPhone 12 64GB (Product) Red: choć występuje również w innych wariantach kolorystycznych i pojemnościowych okazał się sukcesem komercyjnym, sprzedając się w niebotycznych ilościach. Wszystko więc poszło zgodnie z oczekiwaniami jego producenta. Czy jednak urządzenie to rzeczywiście jest godne uwagi? Czy warto je kupić za taką cenę, za którą obecnie jest dostępne? Jak wypada na tle konkurencji? To wszystko postaramy się szczegółowo wyjaśnić w naszej krótkiej recenzji.

Przedmiot testów – oto smartfon Apple iPhone 12 64GB (Product)Red

Recenzja smartfona Apple iPhone 12 64GB (Product)RedSmartfon Apple iPhone 12 64GB (Product)Red jest najnowszym flagowcem firmy Apple – urządzeniem, które w tym roku ma jej przynosić największy zysk. Już po pierwszych chwilach jego obecności na rynku wiadomo było, że tak się stanie. Już na sam start musimy powiedzieć, że smartfon nie wprowadza żadnych rewolucji pod kątem technologicznym. Pod tym właśnie kątem stanowi raczej naturalną ewolucję tego, co amerykański gigant wprowadził w poprzednich iteracjach swoich smartfonowych wynalazków. Czy to źle? Zdecydowanie nie, choć więcej na ten temat powiemy w dalszej części naszej recenzji. Smartfon Apple iPhone 12 64GB (Product)Red ukazał się nie tylko w swojej pełnoprawnej wersji. Apple kompletnie zmieniło swoje podejście do oferowanych przez siebie sprzętów i choć, oczywiście, prezentuje ich bazowe wersje, ubarwia je innymi, nieco innymi technicznie parametrami. Poza standardową wersją, mamy też iPhone’a 12 mini, iPhone’a 12 Pro oraz iPhone’a 12 Pro Max i choć naszym zdaniem rozsądnym wydaje się stosowanie wersji “mini” jako alternatywy dla osób z mniejszym budżetem, pomiędzy standardową wersją a tymi potencjalnie lepszymi różnice są na tyle niewielkie, że lepiej trzymać się sprawdzonego.

Nasza opinia na temat nowego iPhone’a

W naszej redakcji mieliśmy przyjemność gościć smartfona Apple iPhone 12 64GB (Product)Red przez dłuższy czas, co dało nam wymierną ilość informacji do wydania werdyktu – to urządzenie wręcz trzeba mieć. Niezależnie od tego, czy jest się fanem “nadgryzionego jabłuszka”, czy też raczej stroni się od jego produktów. Pierwsze wrażenie, jakie wywarł na nas nowy sprzęt znanej marki było bardzo pozytywne. Po rozpakowaniu pudełka naszym oczom ukazał się telefon z jednej strony nowoczesny, a z drugiej – mający na uwagę tradycję. Jest kanciasty, ale i nieco zaokrąglony. Jedno jednak jest dla nas jasne – był tworzony z myślą o osobach młodych, ale i nieco starszych. W związku z tym bez żadnej obudowy sprawdzi się na spotkaniach biznesowych, w trakcie których będzie wyglądał profesjonalnie, ale i w szkole, gdzie przykuje wzrok swoją nowoczesnością, widoczną na pierwszy rzut oka. Smartfon Apple iPhone 12 64GB (Product)Red został wyposażony w najnowszą wersję systemu iOS i pod względem oprogramowania niewiele można mu zarzucić. Podobnie zresztą, jak pod kątem wydajności, którą można zdecydowanie nazwać tą “z najwyższej półki”. Smartfon dobrze leży w ręku, a jego wyświetlacz naprawdę zachwyca – głębią kolorów, kontrastem. Niestety, brakło tu odświeżania przekraczającego 60 Hz, jednak jest to coś, z czym jakoś można sobie poradzić. Nowy iPhone doskonale radzi sobie w testach wydajnościowych, wielokrotnie bijąc na głowę całą konkurencję. Choć zasila go niejako skromny akumulator o pojemności 2815 mAh, doskonała optymalizacja systemu operacyjnego i innych podzespołów sprawiła, że jest w stanie działać naprawdę długo na jednej baterii. Ponad 13 godzin nieprzerwanej pracy – to robi wrażenie. Zwłaszcza, że mało kiedy przez tak długi czas nie wygaszamy ekranu naszego mobilnego urządzenia.

Aby więc podsumować, smartfon Apple iPhone 12 64GB (Product)Red:

  • występuje w kilku wersjach kolorystycznych – choć testowaliśmy tę czerwoną, dostępna jest też biała, czarna, zielona;
  • doskonale radzi sobie z odtwarzaniem plików multimedialnych, ale też jest wyposażony w świetny aparat,
  • działa na bazie niemal niezawodnego systemu operacyjnego, na którym rzeczywiście można polegać,
  • jest bardzo wydajny – potrafi pracować nieprzerwanie przez ponad 13 godzin!

Podsumowanie

Smartfon Apple iPhone 12 64GB (Product)Red (ale też inne jego wersje kolorystyczne) jest urządzeniem zdecydowanie godnym uwagi – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Urzeka pod niemal każdym względem, a jeszcze bardziej cieszy fakt, że jego producenci wzięli sobie do serca opinie użytkowników na temat poprzedniej jego wersji i wprowadzili korektę większości wad, jakimi się ona odznaczała. Mona przez to śmiało powiedzieć, że smartfon Apple iPhone 12 64GB (Product)Red jest telefonem jeszcze bardziej bezawaryjnym i bliższym doskonałości. Takim, które choć kosztuje dużo można uznać za solidną inwestycję na długie lata. Mimo wszystko jednak, znając wielbicieli “jabłuszka”, jesteśmy pewni, że przesiadka na najnowszą wersję nastąpi szybko. Na szczęście z chęci, a nie potrzeby. My polecamy – nie tylko wersję czerwoną, którą przetestowaliśmy. Każda prezentuje się wprost wybornie.