Energetyka fotowoltaiczna w Bydgoszczy

Energetyka fotowoltaiczna w Bydgoszczy

Energetyka fotowoltaiczna w Bydgoszczy: we współczesnym świecie bardzo popularne stały się technologie, które pozwalają na wykorzystanie energii elektrycznej bez szkody dla środowiska i ekologii. Po pierwsze, mówimy o panelach słonecznych, które z roku na rok stają się coraz lepsze i wydajniejsze. Prawidłowo dobrana i zainstalowana fotowoltaika w Bydgoszczy może zapewnić Twojemu obiektowi ekologiczną energię elektryczną.

Sprzedajemy instalacje i moduły fotowoltaiczne, montujemy panele na dachu lub na ziemi oraz wykonujemy prace serwisowe. Przyjmując zlecenie sprawdzimy lokalizację instalacji PV na podstawie zapotrzebowania energetycznego Twojego domu lub firmy. Dobieramy odpowiedni rodzaj zasilania i instalacji.

Fotowoltaika w Bydgoszczy jest wykorzystywana do konkretnych celów:

 • Dostarczanie energii elektrycznej do obiektów, które nie są podłączone do zewnętrznej sieci miejskiej, jest bardzo drogie w przypadku taryf lub podłączenia do sieci.
 • Jeśli jesteś już podłączony do sieci miejskiej i chcesz płacić mniej za prąd, oszczędzaj energię.
 • Oszczędności i rezerwy podczas przerwy w dostawie prądu.

Czym są panele fotowoltaiczne w Bydgoszczy?

Energetyka fotowoltaiczna w Bydgoszczy
Energetyka fotowoltaiczna w Bydgoszczy

Panele fotowoltaiczne to połączenie przetworników fotoelektrycznych (fotokomórek) – urządzeń półprzewodnikowych, które przetwarzają energię słoneczną bezpośrednio na energię elektryczną. Do chwili obecnej istnieją dwa główne rodzaje monokrystalicznych i polikrystalicznych płyt krzemiennych. Technologia wykorzystująca systemy energii słonecznej kwitnie, jednocześnie poprawiając wskaźniki wydajności (stosunek powierzchni panelu do jego mocy), zwiększając wydajność panelu, zwiększając żywotność i zmniejszając degradację panelu. Powoduje to jednak znaczne obniżenie kosztów paneli na rynku.

Elektrownia fotowoltaiczna zainstalowana w Bydgoszczy działa w oparciu o szereg reakcji chemicznych. Tak więc konwersja energii słonecznej na energię elektryczną zachodzi w strukturze krzemu, materiału półprzewodnikowego, który wytwarza energię elektryczną pod wpływem światła słonecznego. Moduły (panele) fotowoltaiczne to ogólne elementy budowy podstacji fotowoltaicznych.

Ze względu na strukturę krzemu panele fotowoltaiczne dzielą się na:

 1. Monokrystaliczne panele fotowoltaiczne – na bazie krzemu monokrystalicznego, wyhodowanego ze stopionego krzemu polikrystalicznego, przetartego i polerowanego. Średnia sprawność takich ogniw to aż 40% mocy zainstalowanej.
 2. Polikrystaliczne panele słoneczne – otrzymywane przez krystalizację kierunkową i piłowanie na bazie krzemu polikrystalicznego. Średnia sprawność takich ogniw to aż 20% mocy zainstalowanej.
 3. Amorficzne panele fotowoltaiczne – produkowane przez powlekanie cienką warstwą krzemu na podłożu wykonanym z innego materiału. Średnia sprawność takich ogniw wynosi aż 15% mocy zainstalowanej.

Czy opłaca się montować PV w Bydgoszczy?

Obecnie produkcja energii fotowoltaicznej rośnie w alarmującym tempie, co sprawia, że ​​koszt ogniw lub paneli słonecznych jest bardziej przystępny. Ponadto dostępne są różne programy finansowania, takie jak: Czyste Powietrze, Mój Prąd 4.0, Częściowe Refinansowanie Pożyczki na PV, Ulga Termomodernizacyjna, Energia Rolnicza. Doborem i montażem bydgoskiego fotowoltaiki zajmują się profesjonaliści naszej firmy, dzięki czemu możesz liczyć na maksymalne wykorzystanie tego rozwiązania. Eksperci posiadają duże doświadczenie w wykonywaniu tego typu prac.

Zobacz koniecznie:

W razie potrzeby jesteśmy gotowi do:

   • Dobierany jest optymalny zestaw urządzeń fotowoltaicznych i obliczana jest jego sprawność eksploatacyjna.
   • Zainstaluj panel słoneczny na dachu domu lub w innym odpowiednim miejscu i odpowiednio go wyreguluj.
   • Poradzimy sobie z wszelkimi trudnościami związanymi z konserwacją takiego sprzętu.
   • Oczywiście koszt instalacji będzie również zależał od ceny samego ogniwa słonecznego, kosztu pakietu akumulatorów itp.
   • Chcesz skorzystać z naszej usługi? W takim razie czekamy na Twój telefon!

Sekrety Bydgoszczy dla profesjonalnych instalacji PV

Instalacja fotowoltaiki w Bydgoszczy lub Brodnicy to złożony proces i błędy nie są tolerowane:

  • Ściśle przestrzegamy zaleceń, dzięki czemu unikniesz przegrzewania i zacieniania się nawzajem podczas montażu paneli.
  • Po podgrzaniu elementy rozszerzają się, dlatego należy pozostawić co najmniej 5 mm szczelinę między panelami.
  • Zamontowaliśmy panele fotowoltaiczne w taki sposób, aby wierzchołek dowolnego rogu znajdował się nie dalej niż 5 mm od płaszczyzny przechodzącej przez wierzchołek pozostałych trzech rogów.
  • Pamiętamy, że posiadanie paneli słonecznych na dachu było dodatkowym obciążeniem. Urządzenie nie może być umieszczone w pobliżu krawędzi, aby uniknąć zamarzania.
  • Kąt nachylenia powinien być taki, aby fotokomórka przechwyciła maksymalną ilość promieniowania, zwykle 45 stopni.
  • Wszystkie komponenty wymagają uziemienia i ochrony odgromowej.
  • Instalacja elektryczna paneli fotowoltaicznych odbywa się zgodnie z międzynarodowymi standardami i dopiero po ich zamocowaniu do konstrukcji nośnej.
  • Specjalne kable i złącza służą do szeregowego łączenia paneli, podłączania do nich falowników, kontrolerów ładowania i innych elementów systemu.
  • Dane znamionowe kabli, bezpieczniki muszą przekraczać 25% deklarowanej mocy systemu.Jeśli jesteś zainteresowany zakupem i montażem paneli domowych lub przemysłowych, skontaktuj się z naszymi ekspertami!