Wszystko co musisz wiedzieć na temat zakupu kosiarki

Wszystko co musisz wiedzieć na temat zakupu kosiarki

Wszystko co musisz wiedzieć na temat zakupu kosiarki. Nic tak nie zabija radości ze słonecznego dnia, jak niewłaściwa kosiarka, za której pośrednictwem będziemy musieli uporać się z zaniedbaną działką. Na szczęście możemy obrócić daną sytuację na swoją korzyść. Właściwa kosiarka sprawi, że koszenie trawnika stanie się przyjemnością i dobrą zabawą. Jeśli wiesz, że potrzebujesz nowej kosiarki, ale nie wiesz, jakiej lub jakich funkcji możesz potrzebować, nie martw się. Skorzystaj z tego przewodnika, aby wybrać odpowiednią maszynę i cieszyć się szczęśliwym koszeniem trawnika na swojej posesji.

Kosiarka do pchania lub jeżdżąca w trybie automatycznym. Która lepsza?

Pierwszym krokiem jest wybór pomiędzy kosiarką jezdną a maszyną prowadzącą. W tym przypadku wykorzystamy obliczenia na podstawie ¼ akra rzeczywistej powierzchni koszenia jako próg kosiarki. To dużo chodzenia, a mając więcej ziemi do pokonania, będziesz chciał jeździć. Prawdopodobnie nikomu z ogromnym polem nie w smak prowadzić ręczną kosiarkę przez kilkanaście godzin. Kosiarka jezdna załatwi sprawę i przyspieszy cały proces.

Wszystko co musisz wiedzieć na temat zakupu kosiarkiNajpierw dokonaj przybliżenia swojej powierzchni koszenia. Po prostu odejdź i zmierz prostokąty swojego pola, licząc kroki. Dodaj obszary prostokątów. Nie trzeba tutaj wysilać się i próbować stworzyć dokładne wyliczenia. Nie będą nam potrzebne zbyt precyzyjne pomiary, aby określić zapotrzebowanie na konkretny rodzaj kosiarki. Średni krok mężczyzny wynosi około metra, a krok kobiety około 70 centymetrów. Jeżeli zależy ci na tym, aby pomiar był faktycznie dokładniejszy, po prostu zmierz swój standardowy krok.

Akr wynosi około 4046 metrów kwadratowych, więc jedna czwarta akrów wynosi 1000 metrów kwadratowych. Każdy obszar do skoszenia powyżej tego progu, prawdopodobnie sprawi, że nie obejdziesz się bez kosiarki jeżdżącej. W rzeczywistości zdecydowana większość ludzi nie marzyłaby o ścinaniu ¼ akra trawy za pomocą kosiarki, ale musimy od czegoś zacząć. Pomyśl więc realistycznie, w ile czasu musisz kosić trawnik w trakcie pracowitego weekendu. Na podstawie tej wiedzy odpowiednio dobierz swój przyszły sprzęt.

W przypadku trawników o powierzchni od ¼ akra do dwóch akrów najprawdopodobniej będziesz czuć się komfortowo z traktorami do trawników i kosiarkami o zerowym skręcie do użytku domowego. Coś więcej niż dwa akry to pole o ogromnym obszarze użytkowym. W takim przypadku będziesz chciał wyposażyć się w profesjonalny traktor koszący, który pozwoli uporać się z zadaniem skoszenia całej tej objętości jeszcze przed obiadem.

Wybierz indywidualne funkcje kosiarki

Po wybraniu kosiarki do trawy jeżdżącej, czy też przeznaczonej do chodzenia masz dwa czynniki, które powinny wpływać na twój zakup, budżet i komfort. Im więcej wydajesz na kosiarkę, tym bardziej trwały, wszechstronny, intuicyjny będziesz to sprzęt. Zatem prawdopodobnie tym szybciej wykonasz zadanie za jego pomocą. Zazwyczaj tak jest, jednak warto mieć się na baczności, ponieważ cena kosiarki nie świadczy jeszcze o wszystkim.

Jeżeli masz do skoszenia jedynie niewielki, prostokątny plac, nie musisz zbytnio zastanawiać się nad tym, czy dane funkcje wybranej kosiarki będą odpowiednie. Inaczej sprawy mają się w przypadku poszukiwania sprzętu, który będzie musiał sprostać zadaniom w postaci regularnego koszenia ogromnego pola.

Kosiarki do obsługi manualnej i automatycznej

Zaczniemy od kosiarek do trawy, które nie zostały wyposażone w funkcję automatycznego jeżdżenia. Wbrew pozorom te rodzaj kosiarek należy do grupy jednej z najbardziej wszechstronnych maszyn tnących na rynku.

Kosiarki spacerowe są trochę jak samochody, ponieważ są dostępne z szeroką gamą opcji, z których wszystkie zwiększają koszty i złożoność wybranego przez ciebie sprzętu. Przyjrzyj się dokładnie zawieszce produktu i porozmawiaj z pracownikami działu sprzedaży, aby dowiedzieć się, czy funkcje będą dla ciebie przydatne. Spójrz na to w ten sposób. Możesz pchać kosiarkę lub kosiarka może pchać się sama, w takim przypadku jest to kosiarka z napędem przednim lub tylnym. Kosiarka samobieżna znacznie ułatwia życie podczas koszenia wzgórz lub podczas koszenia i pakowania. Nie ma to, jak popychanie w pełni załadowanej kosiarki pod górę, abyś docenił maszynę samobieżną.

Napęd na przednie koła najlepiej sprawdza się na równym podłożu z dużą ilością przeszkód. Pozwala to docisnąć uchwyt, zmniejszając przyczepność na przednich kołach i obracając się w zakrętach. Troy-Bilt 220 jest modelem, który wypadł dobrze w poprzednich testach. To solidna, niezawodna kosiarka z funkcjami łatwymi do zrozumienia i obsługi. Jego silnik OHV zapewnia również wyjątkową wydajność.

Napęd na tylne koła najlepiej sprawdza się podczas koszenia pod górę i koszenia z boku. Napęd na tylne koła działa tutaj lepiej, ponieważ po naciśnięciu rączki pod górę, przednie opony nie tracą przyczepności.

Lawn-Boy jest własnością Toro, która zainwestowała w markę i od lat obserwujemy dobre wyniki tych produktów. Jest to bardzo prosta kosiarka, która powinna zapewnić wyjątkową obsługę.

Tak, garść kosiarek ma napęd na wszystkie koła, stworzonych dla właścicieli domów, którzy przecinają trudno dostępne powierzchnie, koszenia na zboczach, strome podjazdów i zjazdów, co jest korzystne dla napędu na cztery koła. Zwątpiliśmy, kiedy te kosiarki wprowadzono kilka lat temu, ale kiedy ściągaliśmy bardzo nierówny teren, byliśmy zaskoczeni tym, o ile łatwiej napęd na cztery koła w przypadku kosiarki do trawy może to ułatwić.