Ile kosztuje ozonowanie pokoju

Ile kosztuje ozonowanie pokoju

Ile kosztuje ozonowanie pokoju: ozonowanie biur oraz ozonowanie mieszkania i innych pomieszczeń, jest opisywane jako skuteczna oraz wygodna metoda, w walce z wszelkiego rodzaju mikrobami, a obecnie oczywiście najbardziej zależy nam na ozonowaniu, w kontekście walki z koronawirusem. Pandemia koronawirusa sprawiła, że w wielu miejscach, musimy spełniać szereg wymogów formalnych, a nawet jeżeli nie są to wymogi ściśle sugerujące, czy nakazujące dezynfekcję całych pomieszczeń, to przeprowadzenie takiej dezynfekcji biura lub sklepu, na pewno może być silnym argumentem, które zachęci potencjalnych klientów, aby przyjść akurat do nas. Jest to również ważne w wielu miejscach, w których przebywa więcej osób, czyli na przykład w różnego rodzaju biurach sklepach i tym podobne, ponieważ znacząco ogranicza to rozprzestrzenianie się tego groźnego patogenu. Przyjrzyjmy się teraz temu, w jaki sposób dokonuje się ozonowania, a przede wszystkim ile nas to może kosztować.

Ile kosztuje ozonowanie pokojów?

Warto jest wspomnieć na wstępie, że jeżeli mówimy o kosztach związanych z ozonowaniem, to nieważne czy będziemy mówili o ozonowaniu pokoju, czy będziemy mówili o ozonowaniu mieszkania przykładowo, to musimy jasno stwierdzić, że mamy dwie drogi, którymi możemy pójść. Możemy albo zatrudnić firmę, która zrobi to za nas, lub możemy zająć się ozonowaniem samodzielnie. Oczywiście samodzielne ozonowanie wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu oraz również wiedzy, czyli tak naprawdę nie jest to coś, co będziemy robili za darmo. Innymi słowy, również samodzielne ozonowanie wygeneruje nam pewien poziom kosztów, jednak na pewno będą to koszty niższe, niż w przypadku zatrudnienia firmy zewnętrznej. Jednak o wadach i zaletach oraz potencjalnych kosztach, zaraz sobie dokładnie opowiemy, ponieważ wcale nie jest to taka prosta sprawa, jakby się mogło wydawać.

Ile kosztuje ozonowanie pokoju lub innego pomieszczenia przez prywatną firmę zewnętrzną?

Ile kosztuje ozonowanie pokojuWarto powiedzieć o tym, że kiedy mówimy o firmie zewnętrznej, to mówimy o każdej firmie, która świadczy dla nas różnego rodzaju usługi. Mówimy tutaj firma zewnętrzna, ponieważ bardzo często zdarza się tak, że w dużych firmach są różnego rodzaju na przykład działy typu BHP, które w niektórych szczególnych sytuacjach mogą przejąć na siebie obowiązki, na przykład przeprowadzania dezynfekcji na przykład w zakładzie produkcyjnym lub w biurach. Nieważne czy prowadzimy zakład produkcyjny, czy mamy własne małe biuro lub chcemy zdezynfekować własne mieszkanie. Jeżeli chodzi o dezynfekcję przeprowadzoną przez profesjonalne firmy dezynfekcyjne, które świadczą usługi ozonowania, no to oczywiście taka firma przyjeżdża i nazwijmy to tak, że ma w małym paluszku zarówno wiedzę, jaki obchodzenie się ze sprzętem, więc możemy założyć, że firma taka wykona skuteczne ozonowanie biura lub ozonowanie pomieszczeń mieszkalnych szybko, a dodatkowo w sposób bezpieczny zarówno dla pracowników tej firmy, jak i dla nas. Ciężko jest powiedzieć ile może kosztować takie ozonowanie Cennik nie jest stały i zmienia się w zależności od niektórych czynników. Koszty takiej usługi są tak naprawdę dość mocno zróżnicowane, można założyć spokojnie, że im większą kubaturę będziemy chcieli zdezynfekować, to sumarycznie koszt za jeden metr sześcienny wyjdzie nam mniejszy. Jeżeli byśmy chcieli sporadycznie, ale mimo wszystko regularnie zatrudniać firmę na dezynfekcję na przykład małego biura, to koszty tego będą dość znaczne, ponieważ chociażby firma będzie nam zawsze doliczać koszty za dojazd i tym podobne.

Samodzielna dezynfekcja

Możemy również ozonować samodzielnie, musimy tylko oczywiście mieć sprzęt oraz wiedzieć, w jaki sposób to zrobić. Tak naprawdę to ta druga sprawa jest zdecydowanie bardziej istotna, ponieważ jeżeli będziemy wiedzieli, w jaki sposób przeprowadzić prawidłowo ozonowanie, to zrobimy to, po pierwsze skutecznie, a po drugie zrobimy to w sposób bezpieczny. Jest to sprawa warta poruszenia, ponieważ sam proces ozonowania nie wydaje się niczym trudnym do przeprowadzenia. Wkładamy ozonator do pomieszczenia, ustawiamy wentylator, włączamy obydwa te urządzenia i pomieszczenie samo się dezynfekuje. Problem jednak jest taki, że ozon jest gazem dla człowieka szkodliwym, podobnie jak dla innych organizmów żywych i ozonowanie, nie będąc tego świadomym i niezachowanie żadnych środków ostrożności, może być dla nas groźne. Szczególnie jeśli ozonować będziemy przez długi okres. Teraz pomówimy sobie nieco o sprzęcie. Oczywiście jak będziemy ozonować samodzielnie, wcale nie oznacza to, że będzie to w stu procentach darmowe, ale jeżeli będziemy ozonować regularnie, to koszty te zaczął się nam w czasie rozkładać i finalnie powinniśmy wyjść na plus. Musimy tutaj jednak pamiętać o tym, że musimy kupić ozonator. Koszt zaczyna się od około 450 zł i są to ozonatory przeznaczone do małych pomieszczeń o małej kubaturze, czyli są to ozonatory o małej wydajności. Potrzebować będziemy przynajmniej jednego porządnego wentylatora oraz najlepiej jest wyposażyć się w czujnik ozonu, gdyż tylko dzięki temu, będziemy w stanie poprawnie ozonować.