Mobilna wieża do monitoringu

Mobilna wieża do monitoringu

Każda agencja ochrony, która chce działać w dość szerokim zakresie, musi posiadać odpowiednie wyposażenie. Wyposażenie to są to zarówno elementy takie, które każdy z naszych pracowników będzie posiadał indywidualnie, jak i takie, które będą ogólnie użytkowane, przez wszystkich pracowników, którzy będą brać udział w danej akcji. Mobilna wieża do monitoringu, jest to naprawdę bardzo funkcjonalne urządzenie i na nim będziemy się tutaj skupiać głównie, no ale oczywiście nie wyłącznie.

Co to jest mobilna wieża do monitoringu?

Mobilna wieża do monitoringu, może występować w naprawdę wielu wariantach, od bardzo prostych, do naprawdę zaawansowanych technicznie. Będziemy skupiać się tutaj na tych najprostszych, ponieważ ich stosowanie jest zazwyczaj dość kłopotliwe. Ich używanie może nam również pomagać w pracy, jednak skupimy się na tych wieżach bardziej zaawansowanych, które są łatwe w użyciu i dają naprawdę bardzo dużo możliwości. Mobilna wieża do monitoringu jest to nic innego, jak nasze własne przenośne centrum monitorowania. Innymi słowy w każdym miejscu, w którym nie mamy tak zwanej telewizji przemysłowej, czy kamer ochrony, możemy tego typu miejsce bardzo szybko sobie zorganizować. Mobilna wieża do monitoringu jest to najczęściej platforma, która ma możliwość przemieszczania, czyli ma po prostu wbudowany jakiś układ jezdny typu kółka, a czasami gąsienice, a niekiedy jest też samobieżna. Czyli żeby ją tak naprawdę przewozić, mamy układ sterujący, najczęściej bezprzewodowy, na przykład radiowy. Posiada taka wieża również maszt i najczęściej jest to maszt wysuwany ręcznie, bądź automatycznie. Takie przenośne centrum monitoringu, posiada również od jednej do kilku kamer. Kamery te mogą być różne. Mogą występować kilka na przykład takiego samego rodzaju, a mogą też być kilka w kilku różnych rodzajach. Jeżeli mówimy tutaj o rodzajach kamery, to mówimy głównie tutaj o tym, w jakim zakresie fal światła widzialnego rejestrują obraz. Są takie, które rejestrują obraz w świetle widzialnym oraz takie, które rejestrują w podczerwieni. Innymi słowy umożliwiają nam rejestrowanie obrazu w nocy.

Gdzie możemy wykorzystywać mobilne wieże do monitoringu?

Mobilne wieże do monitoringu, są to naprawdę bardzo funkcjonalne urządzenia i wspomnieliśmy o tym wcześniej. Warto jest jednak ten temat nieco rozwinąć. Stosowanie mobilnej wieży do monitoringu, będzie się kojarzyło głównie z tym, że na przykład, będziemy dzięki takim urządzeniom mogli zabezpieczać na przykład duże imprezy masowe, lub duże połacie terenu. Jak się jednak okazuje, możemy je również z powodzeniem stosować podczas zleceń mniejszych, czyli na przykład, jeżeli dostaniemy zlecenia na indywidualną ochronę jakieś posesji. Możemy taką wieżę do monitoringu zabrać ze sobą i korzystać z niej, wtedy kiedy na takim terenie nie ma innych elementów monitorujących. Jest to szczególnie ważna sprawa, z takiego punktu widzenia, że po prostu daje nam to kilka par dodatkowych oczu, które dodatkowo są na przykład monitorowane w centrum monitoringu, 24 godziny na dobę. Dodatkowo nawet jeżeli by się okazało, że coś by nam umknęło, coś podejrzanego to zawsze będziemy mieć nagrania, które będziemy mogli sobie przeanalizować, po to aby uniknąć w przyszłości popełniania podobnych błędów. Sprawa ta jest oczywiście niezwykle istotna.

Zobacz inne systemy zabezpieczeń:

Jakie jeszcze urządzenia powinniśmy wykorzystywać?

Istnieje oczywiście jeszcze wiele innych urządzeń technicznych, które powinniśmy wykorzystywać w naszej firmie ochrony. Do podstawowych rzeczy, które jednak nie są zbyt powszechnie wykorzystywane, najczęściej ze względu na oszczędności, są to lokalizatory GPS. Indywidualne lokalizatory GPS dla naszych pracowników. Dają nam one przede wszystkim konkretne ogląd na sytuację na danym terenie. Jesteśmy w stanie sprawdzić gdzie dany pracownik się znajduje. Nie chodzi tutaj o to, aby monitorować pracowników, czy na przykład wykonują tyle obchodów ile powinni, chociaż oczywiście jest to dodatkowa zaleta, ale przede wszystkim możemy sprawdzać, czy na przykład na danym terenie, który ochraniamy nie ma miejsc, w których naszych pracowników jest zbyt niewielu. Innymi słowy może się tak zdarzyć, że w niektórych miejscach nie ma ich nawet w ogóle, a są takie miejsca, gdzie jest ich zbyt dużo. Oczywiście nie wynika to jakby z niekompetencji naszych pracowników, tylko po prostu jeśli nie mają oni między sobą łączności, to nie wiedzą gdzie się kto dokładnie znajduje, dlatego ktoś kto dowodzi akcją, powinienem mieć podgląd na znaczniki GPS i wtedy, może on skierować ludzi tam, gdzie są faktycznie potrzebni. Dodatkowo jest to oczywiście też zabezpieczenie dla naszych pracowników, jeżeli któryś z pracowników, czy inaczej jego lokalizator nie przemieszcza się przez dłuższy czas. Może to niestety oznaczać, że zaszła jakaś sytuacja, która spowodowała, że nie może ten pracownik się na przykład przemieszczać, a z drugiej strony nie jest w stanie poinformować swoich współpracowników i przełożonych o tym, że na przykład musiał się podjąć trudnej interwencji wobec kilku osób, bądź na przykład mógł doznać jakiegoś urazu, na przykład skręcenia kostki w trudnym terenie.